Napsal: Síňa dne Pátek, 05 Červen 2015 10:32

Újezd Praha 4- DP 2:3 (1:1)

více se o zápase dozvíte v celém článku

Konečně slavíme výhru venku a přivezené body ze hřiště soupeře.

Musím říct, že tentokrát jsme se zapotili o dost víc než při zápase na podzim. Jediné, co se opakovalo, bylo naše neproměňování šancí. Naštěstí nás to tentokrát tolik nemrzí, protože jsme vyhráli.

Tým soupeře jsme před utkáním trošku podcenili a přes jeho o dost větší věkový průměr nám dělal velké potíže. Jejich napadání při naší rozehrávce nám málem i nevyšlo, ale mírné zaváhaní Pancha nás nakoplo a všichni si začali dávat pozor. Ve hře dopředu byl hodně nebezpečný Libor Picek. Na jeho levé straně se odehrával doslova koncert jako od Vanessy. Jeho hra na housle neznala meze a soupeř je dostával tam a zpět. Po jedné jeho akci se do vápna dostal Mářa a ten otevřel skóre utkání a poslal nás do vedení 1:0. Vedení nám bohužel nevydrželo a to díky velkému zaváhaní rozhodčího Kutiše. Ten i přes signalizovaný ofsajd nechal běžet hru dál a soupeř toho využil a srovnal. To jeho rozhodnutí mi doteď hlava nebere.

Velké starosti nám dělali hlavně ve středu hřiště Michal Bílek a Tomáš Vlasák, které nikdo neviděl běžet sprint, a přesto byli pořád volní.

Do kabin se tak šlo za stavu 1:1.

Ve druhé půli jsme byli jasně nebezpečnější tým a proměňovat šance, tak jsme slavili drtivou výhru. Hlavně díky vystřídání kapitána domácích Tomáše Vlasáka, tak odpadl soupeři asi nejlepší hráč a my se tak dostávali daleko víc do hry. Ale prosadit se nám ve vápně nám moc nešlo. Přesto jsme se radovali z vedení a branky po střele Zambiho, kdy dorážel Maxík do odkryté branky a poslal nás do vedení 2:1. Pak šel Max sám na branku, ale gólman ho vychytal a opět se potvrdilo „nedáš - dostaneš“. Na pravé straně se přes Kubíka Gembiho dostal do zakončení útočník soupeře a srovnal na 2:2.

Konečné slovo měl nakonec ale dorostenec Laky, který nám svojí střelou na přední tyč a menším zaváháním gólmana, zajistil tři body za výhru 3:2.

Škoda šancí, které volaly po gólu a my je nedokázali využít. Například Maxík to měl dvakrát na kopačce, když se řítil sám na kasu, ale ani jednou neuspěl. Ani vypuštění Picka neslavilo úspěch a jeho střelám chyběla přesnost. Pravítko ve svém nájezdu dokonce překopl i síť za brankou, která sahala hodně vysoko i přesto, že zakončoval už na penaltě. Ani Moji střely nebyly nebezpečné a jedna měla dokonce problém dojít k brankové čáře.

Ale ani obrana nebyla směrem dozadu bez chyb a rychlé brejky nám dělali velké starosti.

Tak snad svoje chyby napravíme a porazíme doma dalšího soupeře z Dolních Měcholup.

Pospi: Chytal s naprostým přehledem a hlavně jeho hra nohama byla velkou oporou. Jeho daleké výkopy dávaly čas vydechnout i obráncům a ani za jednu branku nemohl.

Kuba Gembi: V první půli mu chyběl trošku klid v rozjíždění našich útoků, ale to ve druhé půli napravil a jen škoda menšího zaváhání při druhé brance soupeře. Jinak se dostal i do zakončení a za to chválím.

Pancho: V první půli měl jen jedno malé zaváhaní, ale to hned napravil, když odvracel několikrát nebezpečí při přečíslení soupeře. Ke konci trošku zapomínal na zadní vrátka jako stoper a snažil se pomoci vstřelit branku.

Palda: Neprohrál snad jediný souboj a skvěle tak zastavoval odkopy obránců. Vyslal z velké dálky hodně jedovatou střelu, se kterou měl brankář domácích potíže.

Síňa: Hodně zásoboval míčem hlavně Libora. Jeho rozehrávce chyběla občas přesnost, ale jinak si svoje odehrál.

Zambi: Jeho střela vedla k druhé naší brance. Druhá půle jasně předčila tu první, kde byl hodně nevýrazný. DOŠLÁPL SI I NA Michala Bílka a dal mu co proto:D

Moja: Nedával Bílkovi moc času si pohrát s míčem a svojí bojovností a dobrou hrou do těla mu hodně znepříjemňoval hru. Škoda jeho zakončení, ale to on příště určitě napraví.

Laky: Ve svém mladém věku rozhodně nezmatkoval a dobře držel míč. Ve hře bez míče trošku strádal při bránění. Dal vítězný gól a to se počítá.

Libor: Hodně toho odběhal a byl asi nejvíc nebezpečný hráč do útoku. Hlavně ta jeho filharmonie dělala soupeři problém. Bohužel se nevyvaroval ztrátě míče, která vedla za vyrovnáním soupeře. Škoda, že se neujala žádná jeho střela.

Pravítko: Asi nejslabší hráč našeho týmu. Chvilkami mi, stejně jako trenérovi Kudlovi, připomínal zeď. Měl by se naučit hrát víc na sebe a ne jen odrážet balóny. Byl vidět jeho strach při osobních soubojích, kterým se vyhýbal.

Mářa: Odehrál dobrý poločas a pomohl nám hlavně jeho gól, kde si počínal mazácky a uklidil míč šikovně k tyči.

Maxík: Dal branku po Zambiho střele, ale neměl těžkou úlohu. Bohužel své dvě šance nedokázal proměnit, ale to příště napraví.

Kudla: Počínal si vzadu v závěrečných minutách zkušeně a v klidu zakládal naše útoky a já tak nemám co vytknout.

Újezd P 4 B - Dolní Počernice 2:3

33. min: Michael Mařík
69. min: Tomáš Maxa
78. min: Lukáš Pour

46. min: Tomáš Maxa (rank) za Michael Mařík
67. min: Jaroslav Langmajer (rank) za Jiří Synek