Sokol Dolní počernice, oddíl kopané

znak V Ráji 611
Dolní Počernice
190 12 Praha 9
telefon: 723 558 576
e-mail: dpkopana@volny.cz

let

Nadcházející zápas


Žádný plánovaný zápas

Poslední zápas

4. 6. 2022: 17:00
TJ Sokol Lysolaje, z.s. - Dolni Počernice
7:0 (5:0)
PĚT KOUSKŮ Z KRČSKÉHO LETIŠTĚ
Napsal: Síňa dne Pondělí, 18 Květen 2015 20:40   

Více o zápase se dozvíte v celém článku.

Víte, jaké jsme si vzali ponaučení z Šeberova? Vůbec žádné!!! A tak opět z našeho dalšího výjezdu nevezeme ani bod.

Utkání jsme začali skvěle, když nás Vojta z naší první šance poslal hlavičkou do vedení 1:0. To bylo asi vše pozitivní, co jsme předvedli. Netrvalo totiž dlouho a přišlo pochybení na naší pravé straně. Kuba Gembi a Pravítko si nepohlídali jediného hráče a soupeř tak vyrovnal na 1:1. Aby toho nebylo málo, tak se podruhé trefil Ocásek. Tentokrát ale po velké smůle do naší branky a my prohráváme 2:1. Po našem rohu nám navíc soupeř jako bonus ukázal, jak se proměňují rychlé brejky a zvýšil tak vedení na 3:1. Takové branky můžeme dostávat častěji, pokud se nepoučíme a nezačneme zodpovědně bránit. Hráč, který zakončoval, totiž vyběhl z vlastního vápna, ale nikdo od nás se s ním nedokázal chytit.

Zajímavé je, že když jdeme do útoku, tak každý sprintuje a řve si, že chce balon, ale když bráníme, tak jen vyklusává do obrany. Další zápas by si každý mohl vzít tak do hlavy heslo, které by znělo: „dopředu můžeš, dozadu musíš“!

Po téhle třetí brance Kudlovi došlo, že ve třech vzadu prostě hrát neumíme a ani nemůžeme. Krajní obránci se museli stahovat do středu k útočníkům a krajní záložníci zase vypomáhat hodně hluboko na naší půlce s obranou. Do poločasu se hra uklidnila a ten tak skončil 3:1 pro domácí.

Duhou půli jsme se hnali za vyrovnáním a vytvářeli si tak tlak. Soupeře jsme několikrát dostali do vlastního vápna, ale chyběla tam myšlenka nebo finální přihrávka.

Číča mi asi nevěřil s vyprávěním, co vše je možné nedat, a tak se musel přijet podívat naživo. A co na to náš tým? Opět nezklamal a předvedl, co se všechno dá zahodit. Psát zas všechny šance by bylo nadlouho, ale ty Mářovy by se prostě dávat měly. Ten i přesto, že proti němu stál v brance chlap, co už má něco za sebou a navíc váži určitě přes metrák, tak zakončoval šance bez použití rozumu. Stačilo to dat někam k tyči nebo vedle něj a ne co největší ránu do prostředku brány. V dalších šancích se objevil třeba Tomáš Gembi nebo Zambi, ale ty dopadly podobně a oni neuspěli. Paldově hlavičce zas chybělo trošku štěstíčka a tak trestal soupeř.

Před koncem zápasu jsme už neměli co ztratit a hráli hodně otevřenou hru a toho soupeř dokázal využít. Po vystavení soupeře do ofsajdu, to udělal hráč chytře a postupoval sám a zakončil to kličkou Rudovi. Pátý gól byl už do úplně otevřené obrany. Po něm už hned rozhodčí zapískal konec a ukončil tak naše tradiční zahazování šancí za stavu 5:1 pro domácí Krč.

Ruda: Odskákal naší nedůslednou obranu a bránění směrem dozadu. Za branky nemohl, jen ta první se chytnout dala, přece jenom ta střela nebyla povedená a dlouho letěla.

Síňa: Levá strana byla nebezpečnější díky nabízení Zambiho a mému vyjíždění. Byla tam ale i spousta špatných a nepřesných nahrávek.

TTéčko: Snažil se, ale ve třech vzadu ani on nestačil zastavovat hru soupeře. Několikrát však jeho hru skvěle přečetl.

Kuba Gembi: Dozadu to bylo dobré, až na zaváhání při první brance soupeře, ale dopředu by to chtělo více odvahy něco vymyslet nebo vyvést míč a zvolit nějakou rozehrávku, například s Pravítkem před sebou místo nakopnutí dopředu.

Pravítko: Utkání mu vůbec nevyšlo, ale to on ví sám a tak není potřeba to nějak komentovat, ale zvednout hlavu a jedeme dál.

Maxík: V první půli nejlepší na hřišti. Konečně začal bojovat i po ztrátě míče. Chodil do soubojů a přerušoval hru (jen někdy zbytečně až moc ostře). Bál se vyloučení a raději se nechal vystřídat.

Pancho: Snažil se a bojoval. Ale ve středu hřiště trochu tápal, až jeho stažení na stopra ho nakoplo, ale chvála za bojovnost.

Vocásek: Dal hezký gól a při vlastní brance měl velkou smůlu. Ale to se ve fotbale stává. Proti zahuštěné obraně ani on nedokázal najít recept.

Zambi: Hodně toho naběhal a možná u toho i dost nakecal. Ani on se v šancích neprosadil.

Tomáš Gembi: Škoda, že ani jeho šance nevedla k brance. První kontakt s balonem mu dělal velké problémy, ale to asi většině hráčů pořád dělá.

Mářa: měl dvě obrovské šance, ale ty neproměnil. Snad to příště napraví a prosadí se. Takové šance se prostě musí dávat.

Palda: S ním na hřišti byla obrana jistější a opět posbíral se vzduchu, co jen šlo. Ani jeho hlavička nás ve snaze o kontaktní gól nespasila.

Vesi: Zklidnil útok svým příchodem, protože podržel míč, ale ani to nám nestačilo a nepomohlo k brankám.SK Sparta Krč - Dolní Počernice 5:1

Góly
8. min: Vojtěch Malimánek
Nejlepší hráč Počernic

Střídání
46. min: Vít Palička (rank) za Tomáš Körbler
65. min: Martin Veselý (rank) za Ondřej Sedláček
Karty

R. Morávek
rank
J. Körbler
rank
T. Tomáš
rank
J. Synek
rank
O. Sedláček
rank
M. Michal
rank
T. Maxa
rank
V. Malimánek
rank
M. Zamboj
rank
M. Mařík
rank
T. Körbler
rank
 

Svátek má

Dnes 03.10.2022 : Bohumil
Zítra 04.10.2022 : František

Narozeniny má

1.10.2022: Jan Zámyslický 19 let
1.10.2022: Tomáš Rejlek 46 let
5.10.2022: Zdeněk Nesnídal 41 let
10.10.2022: Libor Picek 37 let
11.10.2022: Adam Herda 18 let

Tabulky

Starší žáci
Mladší žáci "A"
Mladší žáci "B"
Starší přípravka "A"  
Mladší přípravka
Liga gentlemanů

Anketa

Kde nás najdete

mapa

Reklama

Archiv

Vyhledat

Login