SK Újezd Praha 4, z.s. B - Dolni Počernice
3:2 (1:0)
Festival neproměněných šancí
Napsal: cic dne Sobota, 27 Říjen 2018 18:20

AFK ZÁBĚHLICE - DP „C“ 1:7 (1:3) I přes mnoho branek, které nám tam nakonec padlo, jsme ale spálili šancí na dva zápasy… Více o zápase – vstup na „celý článek“. Příští zápas sehrajeme v neděli 4.11. od 14:00 hod, kdy na domácím hřišti hostíme AMBASSADORS FC PRAHA (cic)

První čtvrthodinu si nedokážeme poradit se zaparkovaným autobusem a dlouho marně dobýváme vápno, natož branku.  17´domácí zahrávají rohový kop, na který naskakuje Dojava a hlavičkou překonává Zemana v brance, kdy mu míč proklouzne pod tělem do sítě – prohráváme 1:0. My ale neklopíme hlavy a velmi záhy stav srovnáváme. 20´Verner filtruje obranu ve prospěch Picka, který tváří v tvář nedokáže prostřelit golmana Kaisera. Ale k vyraženému míči se dostane Michala a posílá míč do sítě 1:1. Konečně se po dlouhé době trefuje. 22´ Tomáš Körbler vstupuje ze strany do vápna, přihrávkou hledá Zamboje, ale ten se nedokáže přes obránce prosadit. Ve skluzu míč získá zpět a je faulován, ale penalta se nepíská. 23´Verner roztáhne hru do strany na Rouse, který míč posune na Körblera a ten přihrávkou vrací zpět k osamocenému Vernerovi. David zachová klid a střelou z penalty uklízí míč k tyči – vedeme 1:2. 25´Picek se individuálně prosazuje na hranici vápna přes dva protihráče a střílí levačkou na branku. Mine jen těsně horní roh branky. 26´Picek zatáhne míč po pravé straně, zpětnou přihrávkou najde zcela volného Tomáše Körblera, který ze 4 m nedokáže překonat golmana domácích!!! 27´ Picek filtruje obranu a Tomáš Körbler je potřetí sám před golmanem. Ani tentokrát jej nedokáže prostřelit! Míč se však odrazí za záda golmana Kaisera, kam zabíhá Zamboj a doklepává jej do prázdné branky – vedeme 1:3. 32´ Tentokrát už to snad vyjde. Picek krásným nadýchaným centrem najde zcela volného Tomáše Körblera, ale jeho hlavička koníčkem nenajde opět síť!!! Jde těsně nad břevno. 37´ Tomáš Körbler na třikrát se pokouší v závaru uvnitř vápna zakončit, míč vypadne k Vernerovi, jehož střelu sice nikdo nezablokuje, ale trefuje jen tyč… domácí Pokorný uteče Mikimi a uvnitř vápna střílí na branku. Zeman zmenší úhel a míč skvělým zákrokem vyráží. 40´Miki zabíhá za obranu, od brankové čáry lobuje vyběhnutého golmana a Zamboj hlavičkuje do opuštěné branky. Obránce však míč v hlavičkovém souboji zastaví v cestě do sítě. 41´Michal vystřelí zpoza vápna, odražený míč se dostane k Zambojovi, ale ten z penalty přestřeluje branku.

Poločasový úkol klidného vedení jsme splnili, ale těch promarněných příležitostí? Budeme lepší v proměňování ve druhém poločase?

50´Picek zatáhne míč po straně a krásným přizemním centrem najde na malém vápně naběhnutého Beyera, který zvyšuje na 1:4. 60´ Cicala uvolňuje Maxu, který jakoby si předal plácnutím před střídáním nemoc neproměňování 100 % šancí a po vstupu do vápna trefuje golmana Kaisera. 63´ Cicala se uvolňuje kličkou ve vápně, je podražen a kopeme penaltu. Michal jí s jistotou proměňuje střelou k tyči a zvyšuje na 1:5. A v brankostroji nepolevujeme. 64´ Picek zatáhne míč zpětnou přihrávkou hledá naběhnutého Maxu, který s jistotou prostřeluje golmana domácích a zvyšuje na 1:6. 66´ Domácí se dostanou do vápna a křížnou střelou z malého trefují tyč. Čáryfuk už opět začaroval a uzamknul. 71´ Maxa pálí na branku, golman vyráží na rohový kop. Picek z rohu hledá naběhnutého Beyera, který hlavičkuje těsně mimo tyče. 76´Picek vyšle Mikiho do vápna, ale Miki zklamal v zakončení a těsně mine horní roh branky. 79´ Michal roztáhne hru na Picka, ten zatáhne míč po straně a přízemní přihrávkou hledá na malém vápně Maxu k zakončení. Hladový a skvěle naběhnutý Mikeš je však na míči dříve a uklízí míč do sítě a zvyšuje na 1:7. 85´ Picek se uvolňuje kličkou ve vápně a posune na Martina Cicalu, ale ten svou střelou těsně mine horní roh branky. 86´ Domácí zahrávají rohový kop, odražený míč přebírá Picek a vysune Martina Cicalu, který vyzve krásnou přihrávkou Filipa Cicalu k samostatnému nájezdu. Filip ale nedokáže lobovat golmana Kaisera a tak symbolicky jsme spálili poslední velkou šanci v zápase.

Asistence sice nevedeme v C týmu, ale asi se sluší alespoň napsat, že se Pickovi podařily 4 úctyhodné gólové asistence a to asistoval v dalších 5-6 akcích, ale střelci však vyhořeli (cic)

AFK Záběhlice - Dolní Počernice 1:7

20. min: Martin Michal
23. min: David Verner
27. min: Martin Zamboj
51. min: Max Beyer
63. min: Martin Michal (Pen.)
64. min: Tomáš Maxa (Pen.)
80. min: Filip Mikeš
66. min: Tomáš Maxa

46. min: Max Beyer (rank) za Jakub Körbler
53. min: Jiří Synek (rank) za David Rous
53. min: Tomáš Maxa (rank) za Tomáš Körbler
53. min: Martin Cicala junior (rank) za David Verner
67. min: Filip Cicala (rank) za Martin Zamboj
77. min: Max Beyer Karta