Sokol Dolní počernice, oddíl kopané

znak V Ráji 611
Dolní Počernice
190 12 Praha 9
telefon: 723 558 576
e-mail: dpkopana@volny.cz

let

Nadcházející zápas


Žádný plánovaný zápas

Poslední zápas

4. 6. 2022: 17:00
TJ Sokol Lysolaje, z.s. - Dolni Počernice
7:0 (5:0)
První prohra ztráta korálků přišla i přes 4 vstřelené branky a chycenou penaltu
Napsal: cic dne Čtvrtek, 08 Říjen 2020 17:25   

DP „C“ - SOKOL BENICE „B“ 4:6 (2:3) odložené utkání se hrálo se ve středu 30.9. na UMT v Kyjích a štěstí nám azylové hřiště nepřineslo. Utrpěli jsme první porážku a vlastními chybami jsme soupeři krásně umetli cestu k vítězství… Více o zápase - vstup na „celý článek“ (cic)

Soupeř posílen o 4 hráče A týmu, stejně jako my jsme posíleni dvěma hráči A týmu. Takže síly a posily vyrovnané. Začátek máme úchvatný a zdá se, že máme našlápnuto na… Ne, jak se později dočteš.

3´ Culka vysune kolmicí Maxe Beyera, který skvělým přízemním centrem nachází Adamce, pro něhož není problém poslat míč do odkryté branky – vedeme 1:0. Jen o pár okamžiků později… 5´ hosté zahrávají rohový kop, který přetavíme po vypadnutí z hlavičkového souboje v protiútok, na jehož konci je Adamec. Jeho přízemní centr, kterým chce opětovat gólovou přihrávku na Beyera si v malém vápně srazí do vlastní branky hostující Koděra – vedeme 2:0. To je úvod jako hrom, ale hosté dnes nepřijeli jako odevzdaný soupeř a taktika zněla jasně. Střílet ze všeho možného i nemožného. 8´ Zeman podskočil míč a konečky prstů si jej hodil za sebe na roh. Tento naše obrana odvrací. 9´ skoro komická vložka a první varování. Palička, Jakub Körbler a další dva naši hráči promáchnou míč při pokusu o odkop okolo vápna a ten pak jako dárek sebere protihráč, který orazítkuje břevno naší branky. 12´ kombinací na polovině hřiště nás hosté postaví do role statistů a po střele, která vypadne Zemanovi z rukavic, doráží do prázdné branky Voska a snižuje na 2:1. 14´ po žlutém faulu na pronikajícího Beyera zahráváme trestný kop Dostálem, jen do zdi. 16´ Zeman při nepovedeném odkopu trefí přímo protihráče, který si míč převezme a tváří v tvář nedokáže našeho golmana prostřelit, ufff… Oddych je ale jen na krátký čas. 20´ rozevřená obrana ve středu umožní projít Michálkovi, který pohodlně posílá míč okolo padajícího Zemana do sítě – srovnáno 2:2… A protože soupeř nechce zůstat pozadu, tak i ten za pouhých bleskových 8 minut otáčí třemi brankami skóre utkání. 22´ z vápna vypuštěná střela Vosky, za kterou se Zeman jen ohlédne – 2:3… 25´ Rektorys zasáhne zezadu protihráče a ten padá. Sice neúmyslně, když se snažil střetu vyhnout, ale tento je posouzen zcela správně jako penaltový. Zeman, toho času specialista na pokutové kopy, střelu chytá!!!! Drží tak naše šance na srovnání. 28´ hosté zahrávají rohový kop, ze kterého padne branka, ale díky postavení mimo hru není tento uznán. 37´ trestný kop z ideální pozice zahrává Dvořák, al jen doprostřed branky. 41´ Dvořák skvělou přihrávkou vyzve k samostatnému nájezdu Adamce, ale jeho pokus o dokončení akce je nekompromisně zastaveno faulem bez karetního ocenění.

O poločase hledáme slovem jak se prosadit na houževnatém soupeři, kterému pomáhá dvanáctý hráč malé a úzké hřiště. A nese to ovoce, i když ne bodové.

48´ Cicala proniká do vápna, je drobným háčkem zastaven, ale zcela nepochopitelně zůstává píšťalka rozhodčího němá. 54´ Cicala uniká po straně (ukazuje protihráči záda a nemůže tak být tentokrát zastaven), posílá přízemní přihrávku do malého vápna a Adamec srovnává na 3:3. To je fotbalová odpověď! A přicházíme prakticky hned i s úroky za neodpískanou penaltu. 58´ dlouhý aut vhazuje Cicala, Palička skvěle prodlužuje na zcela volného Adamce, ale  jeho hlavičkový pokus z metru neskončí v síti, brankář jej vytěsní před sebe, kde pohotovou dorážkou zakončuje akci Tomáš Körbler a posílá nás opět do vedení 4:3. Ale přichází opět laciná branka… 66´ hosté zahrávají trestný kop z 30 m a ač je míč lehce tečovaný, tak se náš golman za míčem jen ohlédne – srovnáno 4:4. a dílo zkázy dokončíme dalšími dvěma chybami. 71´ vhazujeme rychle aut, Brož ztrácí míč, Šesták se domnívá, že finální filtr je do ofsajdového postavení (není, postavení je regulérní) a soupeř (Rokos) tak jde sám na Zemana a prostřelí jej na 4:5. A aby toho nebylo málo, tak v 81.minutě je dlouhým nákopem za naší obranu vyzván Voska ke zteči. Zeman v brance je připíchnutý a jeho reakce je již opožděná, takže na velkém vápně jej střelec voska pohodlně oběhne a posílá míč do sítě a zvyšuje na 4:6. Sympatické je je, že se nespokojíme a neskládáme zbraně. Ač na sebe zbytečně pokřikujeme a hledáme okamžité viníky, tak nás to nesráží a naopak si vytváříme skvělé šance ke skórování. 82´trestný kop zahrává Dostál na Paličku, ten v souboji pálí z otočky, ale golman chytá. Dorážka Tomáše Körblera však končí jen na boční síti. 84´Adamec uniká po pravém křídle, přízemním centrem vyzve Tomáše Körblera ke skórování z malého vápna, ale míč končí jen těsně za zadní tyčí. 88´Trestný kop zahrává Dostál nákopem do vápna, míč vypadne opět k Paličkovi, ale jeho zakončení z malého vápna končí těsně nad horním rohem branky soupeře.

Hledat viníka prohry v jednotlivostech je snadné, ale není to o jednotlivci, chyby dělali a hrubé, ale i přes naše individuální chyby jsme mohli utkání zvrátit, minimálně jej smírně korigovat. Šancí jsme měli tolik, že i 6 obdržených branek soupeři nemuselo stačit… (cic)Dolní Počernice - TJ Sokol Benice B 4:6

Góly
2. min: Tomáš Adamec
5. min: Tomáš Adamec
54. min: Tomáš Adamec
58. min: Tomáš Körbler
Nejlepší hráč Počernic

Střídání
57. min: Tomáš Körbler (rank) za Max Beyer
46. min: Jan Šesták (rank) za Michal Rektorys
73. min: Milan Brož (rank) za Vítězslav Culka
Karty
19. min: Michal Rektorys Karta

M. Zeman
rank
O. Sedláček
rank
M. Rektorys
rank
V. Palička
rank
J. Körbler
rank
V. Culka
rank
D. Dvořák
rank
M. Dostál
rank
M. Cicala junior
rank
M. Beyer
rank
T. Adamec
rank
 

Svátek má

Dnes 10.06.2023 : Gita
Zítra 11.06.2023 : Bruno

Narozeniny má

1.6.2023: Martin Horčík 22 let
1.6.2023: Jaroslav Skoumal 38 let
6.6.2023: Pavel Šilhavý 50 let
14.6.2023: Matěj Urban 35 let
14.6.2023: Vladimír Beer 29 let

Tabulky

Starší žáci
Mladší žáci "A"
Mladší žáci "B"
Starší přípravka "A"  
Mladší přípravka
Liga gentlemanů

Anketa

Kde nás najdete

mapa

Reklama

Archiv

Vyhledat

Login