Sokol Dolní počernice, oddíl kopané

znak V Ráji 611
Dolní Počernice
190 12 Praha 9
telefon: 723 558 576
e-mail: dpkopana@volny.cz

let

Nadcházející zápas


Žádný plánovaný zápas

Poslední zápas

4. 6. 2022: 17:00
TJ Sokol Lysolaje, z.s. - Dolni Počernice
7:0 (5:0)
Výhru zařídil nehrající Synek!!!
Napsal: cic dne Čtvrtek, 10 Září 2020 22:49   

JIŽNÍ MĚSTO CHODOV “B“ – DP „C“ 0:3 (0:0) Výhra v zápase s Chodovem se rodila již pár minut po vyhraném zápase s Unionem Žižkov. A proč se výhra rodila už před týdnem? Neváhej a vstup na „celý článek“, kde se dočteš i tom, jak jsme k vítězství dokráčeli. Příští zápas sehrajeme již tuto sobotu 12.9. od 10:30 hod. Na domácím hřišti hostíme v malém derby SOKOL BĚCHOVICE (cic)

…Střih, vracíme se do času pár minut po vyhraném zápase s Unionem Žižkov. Když splníš rozkaz a rozstřílíš soupeře 7 brankami, tak se neočekává, že by zápas měl mít nějaký dramatický průběh. Ale opak byl pravdou. Namísto pohodlného dokráčení k jasnému vítězství rozdílem dvou tříd, jsme se báli o výsledek. O našem katastrofálním bránění, bohorovném přístupu a zcela lehkomyslném ponechání prostor okolo našeho vápna jen pár statečným jsem již psal. Ale nepsal jsem o fénu, který nám dal Jirka Synek jen pár minut po vítězném zápase. A jeho hlas nám zněl v uších ještě týden poté na Chodově. Rozhodně jsme si všichni vzali jeho slova k srdci a tak vznášející se duch momentálně absentujícího Synka jsme měli v hlavách a přetavili v naprosto skvělý, zodpovědný a bojovný výkon ve hře směrem dozadu. Když k tomu přičteme náš (doufám i do budoucna) střelecký apetit, tak je tu konečně výsledek, kterým jsme zadupali soupeře do země, ale odcházeli jsme bez jakýchkoliv šrámů, rozuměj bez obdržené branky.

Zápis tentokrát vedl svou rukou Jindra Valo a já jej ponechám pro svou originalitu tak , jak mi jej připravil. Jen s redakčními poznámkami.

6´ po rohu sám, střela nad branku. (jen si nepamatuji, zda soupeř či my. 17´ po našem útoku rohový kop, na který naváže soupeř protiútokem, kdy jde 6 na 3. 22´ centr na zadní tyč, hlava 9 (to je Pastorek), brankář super zákrok. 24´ztráta soupeře ve středu hřiště a naše akce 5 proti 3. 26´ standardka za vápnem, soupeř nedal. 34´ naše akce, ale ve vápně nastřelen obránce a následuje odkop. 36 ´ sám na brankáře a nic. (to si pamatuji. Pastorek jde z poloviny hřiště sám na brankáře, ale ve vápně si míč ukopne…)

46´ Čáry čaruje (jak trefné). 50´ ztráta po vhozeném autu a 3 na 4 – protiútok soupeře. 7´ nebezpečná akce soupeře, centr do vápna propadl. 54´ standardka a penalta 0:1 (a k tomu můj komentář: Pastorek proniká do vápna a je na jeho hranici faulován. Zahráváme trestný kop Dostálem, míč zastaví protihráč ve zdi, který vytáhl ruku nad hlavu, jakoby se hlásil ve škole. Penaltu proměňuje s jistotou Culka a vedeme 0:1. A to je impuls k hysterickému výlevu cholerika Holinky a golmana Soukupa. A protože tým jde za svými „vůdci“, tak všichni řvou a nekriticky se snaží vykřičet, že ruka nebyla rukou, že rozhodčí je…, že soupeř je … Nesympatické a odporné vystupování soupeře ve stylu NO RESPECT REFEREES, NO RESPECT ALL!!!) . 56´ dvě střely zpoza vápna (velmi nepříjemný střelec z dálky Holinka, který se ale naštěstí ne a ne se trefit). 19´nestíháme kondičně (že by se šířila epidemie?) 21´po delším čase útok a gól 0:2 (Max Beyer zatáhne míč po straně, exkluzivní zpětná přihrávka na vápno, odkud Dvořák vymete šibenici pravou nohou – je mu jednou kterou do tooho plácne). 71´ a 73´ sám soupeř ve vápně!!! (pamatuji si jen že nic z toho) 30. soupeř 6 na 3, obrana dobře. 76´ztráta a soupeř 4 na 3. (ano soupeř hrál s otevřenější obranou a podnikal výpady. My jsme však obětavě a poctivě bránili dvougólový náskok)……. A tady poznámky končí, protože se Jindra šel rozcvičovat. Děkuji za jeho postřehy a doplním jen:

88´ Dvořák se dostane ke střele jako přes kopírák. Jen mu nahrává dravec Tomáš Körbler, který od rohu posílá ideální přihrávku na vápno a Dvořkyho střelu obránce jen lízne a míč tak letí lehkým obloučkem za záda golmana Soukupa – vedeme 0:3.

Závěr? Nesoudní, nekritičtí a hysteričtí Holinka se Soukupem jsou jak smyslů zbavení a hledají vinu prohry všude, jen ne u sebe. Ale to už je jejich boj. Já vím jediné a naši hráči jsou od tohoto chování daleci a pokud, tak přichází důrazné utnutí. U nás to máme obráceně: RESPECT REFREES, RESPECT RIVAL, RESPECT ALL. (cic)JM Chodov fotbalový klub, o.s. B - Dolní Počernice 0:3

Góly
54. min: Vítězslav Culka (Pen.)
69. min: David Dvořák
88. min: David Dvořák
Nejlepší hráč Počernic

Střídání
55. min: Max Beyer (rank) za Martin Cicala
88. min: Jindřich Valo (rank) za Vítězslav Culka
Karty
80. min: Vít Palička Karta

M. Zeman
rank
T. Körbler
rank
J. Šesták
rank
V. Palička
rank
J. Körbler
rank
V. Culka
rank
M. Dostál
rank
D. Dvořák
rank
D. Rous
rank
D. Pastorek
rank
M. Cicala
rank
 

Svátek má

Dnes 10.06.2023 : Gita
Zítra 11.06.2023 : Bruno

Narozeniny má

1.6.2023: Martin Horčík 22 let
1.6.2023: Jaroslav Skoumal 38 let
6.6.2023: Pavel Šilhavý 50 let
14.6.2023: Matěj Urban 35 let
14.6.2023: Vladimír Beer 29 let

Tabulky

Starší žáci
Mladší žáci "A"
Mladší žáci "B"
Starší přípravka "A"  
Mladší přípravka
Liga gentlemanů

Anketa

Kde nás najdete

mapa

Reklama

Archiv

Vyhledat

Login