Sokol Dolní počernice, oddíl kopané

znak V Ráji 611
Dolní Počernice
190 12 Praha 9
telefon: 723 558 576
e-mail: dpkopana@volny.cz

let

Nadcházející zápas


Žádný plánovaný zápas

Poslední zápas

4. 6. 2022: 17:00
TJ Sokol Lysolaje, z.s. - Dolni Počernice
7:0 (5:0)
Fotbalista nemá rád předehru a touží jen po vyvrcholení
Napsal: cic dne Neděle, 31 Květen 2020 09:39   

BENICE „B“ – DP „C“ 4:4 (4:1) chvilková neukázněnost a individuální chyby jsou sebemrskačstvím, které nás stojí draho. Čtyři poločasové branky do naší sítě… Chceš se dočíst více nejen o tomto krátkém časovém úseku jinak velmi pohledného zápasu? Pak neváhej a vstup na „celý článek“. Příští utkání sehrajeme opět v Uhříněvsi v neděli 7.6. od 18:30 hod a soupeřem nám bude Sparta Krč (cic)

My fotbalisté máme rádi vyvrcholení a nemáme rádi předehru. Jenže předehra je nutná, bez ní není vyvrcholení. Nebo je, ale často je pak zklamáním obou a vyvrcholení je vlastně pokleslým sebevědomím. Co to píše? On po té koronavirové abstinenci fotbalem snad zešílel? Nebo píše do pánského časopisu? Nikoliv, my fotbalisté máme rádi vyvrcholení týdne, tedy zápas, hru, jakou miluje nejen Gembi Gembi Gemboj, rozuměj Zamboj, ale všichni. Všichni fotbalisté. Prostě po přípravném období, pro týdenním (někdy) odříkáním přípravném období se všichni tak těšíme na zápas a je to pro nás vyvrcholením po týdnu, v tomto případě týdnech předehry, tedy tréninkového procesu. Zajisté jsou i tací, kteří milují i jen běh a samotný běh krátký či delší je zakončen milovaným opět jen samotným během a pro nás fotbalisty nepochopitelným vyvrcholením bez míče. My fotbalisté ale potřebujeme vzájemný souboj, hru, postavit dvě branky, rozhodit mezi sebe yellow a red rozlišovák, vhodit míč mezi nás a sehrát zápas. Nejlépe, když trenér do toho nebrblá a rozhodčí svými výroky nepřekáží. A právě jsme se dočkali…

Jenže… My si nemůžeme myslet, že si zápas sehrajeme sami a že nebudeme vnímat autoritu, tedy rozhodčího, nebo pak později, až budeme hrát o body, tak se nám to krutě vymstí. A není přeci jedno, co a jak rozhodčí píská? Jak posoudí ten který souboj? V přátelském zápase rozhodně, ale i v tom mistrovském! Prostě takové chování může stát body a my jsme, jak vidím zpět na začátku a musíme si v hlavách srovnat, zda si chceme to vyvrcholení užít, nebo zda chceme být poštěkaní a uplakaní a ukřivdění. Pak nedojdeme k vyvrcholení totálnímu, tedy vyhranému zápasu!

Zápas proti tradičnímu soupeři z přátelských klání, proti Benicím „B“, hrajeme na UMT v Uhříněvsi. Naštěstí není takové vedro, aby to bylo v letním počasí nepříjemné. Úvod zápasu ukazuje nejen naší dobrou připravenost fyzickou, ale i herní. Ale ne u všech. Též v plné nahotě ukazuje u některých fyzickou zanedbanost, herní syrovost až skoro by se rádo napsalo dřevěnost nohou. Musíme zapracovat a snažit se vnímat předehru jako důležitý krok k dokonalému vyvrcholení.

Úvod zápasu je zcela v naší režii (kromě jediné šance domácích) a do třicáté minuty se zdá, že to je jen o čekání na gól. Ale 31´ minuta ohraničila naprosto nepovedenou a neukázněnou osmiminutovku.

11´ krásná kombinační akce po naší pravé straně, Dostál vyšle filtrem Zamboje, který vstupuje ze strany do vápna, zpětnou přihrávkou vyzve Tomáše Rejlka k zakončení, ale jeho střelecký pokus zablokuje obránce. 16´ T. Rejlek je při chuti a po navedení středem pálí přízemní střelu k tyči, kterou golman bezpečně chytá. 17´ naše obrana zaváhá při pokrytí prostoru na půlícím kruhu a domácí hráč jde zcela sám na Čáryfuka, ten však soupeře začaroval a přízemní střela jen těsně mine tyče jeho branky. 23´ Maxa od vlastní půle projde přes 3 protihráče hráče, které obelstí i přes sevření postranní čáry a předloží míč k zakončení Dořákovi, jehož střela je zblokována na roh. 24´po faulu na Dvořáka zahrává sám faulovaný ze strany trestný kop, na který naběhne Maxa posílá nás hlavičkou do vedení. Ne, rozhodčí odmával ofsajd, naše radost je předčasná, branka neplatí. 26´ krásná kombinační akce na rohu vápna, kde si Maxa narazí míč se Zambojem a pálí jen těsně mimo. 28´ Dostál posílá vzduchem „zakázanou“ přihrávku přes šíři velkého vápna, tu zachytí a zpracuje protihráč akrobaticky ve stylu Ibrahimoviče a vstupuje ze strany do vápna a pálí na branku. Jeoh střela naštěstí mine tyče naší branky, ufff oddechli jsme si. 31´ fatálně chybujeme a ztrácíme míč na polovině hřiště. Domácí Dittrich po samostatném nájezdu na brankáře a posílá míč k tyči - prohráváme 1:0. Jen o pár okamžiků později. 33´ Krásný křížný míč si najde naběhnutý protihráč ve vápně, kde udělá zpětnou kličku Synkovi a ten jej podtrhne. Z penalty se nemýlí a prohráváme 2:0. My však neskládáme zbraně a hned z protiútoku jsme v průniku do vápna. 35´ Jenže jsme zastaveni nedůležitými slovními protesty Sedláčka. Rozhodčí nám odebírá míč z šance ve vápna, píská nepřímý kop a na to reagujeme, že jsme velmi chytří v rozpravě s rozhodčím a zcela bez jakéhokoliv zájmu a hlavně ve vyšším principu mravním a ve vyšším zájmu diskuse s rozhodčím, do kterého se zapojí 4 hráči, ponecháme rozehrát a jít 4 protihráče proti osamocenému Šestákovi. Jak to dopadne? No domácí mají vyvrcholení a radují se z dosažené branky na 3:0, násobně umocněné naší ukřivděností a pokračováním nedůležité diskuse s proudem argumentů, které jsou celkem na dvě věci. Na nic a na h…..! 38´ T. Rejlek z trestného kopu ze starny najde Maxu a ten zakončuje, ale jeho povedenou střelu chytá brankář domácích. 39´ Filip Rejlek zastavuje pronikajícího útočníka na hranici velkého vápna. Trestný kop zahrává domácí hráč obstřelem špatně postavené zdi a Zeman nestíhá reagovat pohybem a míč zapluje do sítě – prohráváme 4:0. Čestnou poločasovou branku však vsítíme. 45´ po krásném filtru Patrice Awinseba Baba-Musaha si míč přebírá Zamboj a po kličce na posledním obránci vstupuje do vápna a střelou na bližší tyč rozvlní síť – snižujeme na poločasových 4:1.

O poločase si řekneme pár (NE)důležitých informací a hráči asi pochopí, že jsme na hřišti pro radost a ne pro starost (to aby se to rýmovalo). Nejsme tam pro to, abychom se dohadovali, ale fotbalu si užili a druhým poločasem jsme navázali na naší úvodní třicetiminutovku a zápas jsme si užili.

52´ krásná kombinační akce narážečkami se dostaneme Dufkem do vápna, ten přihraje ve vápně lehkým lobem Beerovi, ale je při tom faulován a je tedy odpískán pokutový kop. Sám si bere míč a s jistotou penaltu proměňuje a snižuje na 4:2. 54´ Dostál krásným filtrem najde mezi středovými obránci Dufka, který po samostatném nájezdu udělá kličku golmanovi a pohodlně u tyče posílá míč do sítě. Už zvedáme ruce nad hlavu. Ne!!! Vracející se golman skvělým zákrokem ještě zastaví míč v cestě do sítě. 57´ z hranice velkého vápna zahráváme trestný kop Beerem, který přísnou přízemní střelou k tyči snižuje na 4:3. Úsek patnáctiminutovky, kdy jsme naprosto ovládli zápas. Nádherné kombinace, na 1-2 doteky, nikdo nebyl sobecký a kombinací jsme se nejen bavili, ale okášlili jjsme jej nádhernými akcemi. V několika se dostal Dufek až k brankové čáře, odkud to chtěl vyšperkovat finální přihrávkou a darováním branky Körblerovi, Rejlkovi a dalším. Ale domácí hráli jako o život, nechtěli přijít o své vybudované vedení. Bylo tolik krásných šancí, že mi tužka v ruce poskakovala, ale já nechtěl přijít o představení, tak jsem si užíval a okem a nestíhal psát mnohé skvělé akce. 71´ domácí z ojedinělé akce vstupují ze strany do vápna, ale v brance se připomněl Čáryfuk Zeman, který chytá NESMYSL, nebo že by zase zasyčel jazykem a začaroval? Ne! Pokračuje a navazuje na skvělý výkon z tréninku a drží druhopoločasovou nulu. 75´ centr a Maxa hlavičkuje osamocený jen do středu branky. 90´ Závar na brankové čáře dokončuje svou střelou Maxa a srovnává dorážkou utkání. Se závěrečným hvizdem rozhodčího svítí na stavu 4:4.

Užili jsme si to? Já myslím, že rozhodně ano a s námi i čtyři naši fanoušci si zápas užili. (cic)BENICE B - Dolní Počernice 4:4

Góly
45. min: Martin Zamboj
52. min: Lukáš Dufek
57. min: Vladimír Beer
90. min: Tomáš Maxa
Nejlepší hráč Počernic

Střídání
51. min: Martin Cicala junior (rank) za Filip Rejlek
51. min: Lukáš Dufek (rank) za Tomáš Maxa
51. min: Martin Michal (rank) za Patrice Awonseba Baba-Musah
51. min: Vladimír Beer (rank) za David Dvořák
60. min: Tomáš Körbler (rank) za Martin Zamboj
Karty
39. min: Filip Rejlek Karta
35. min: Ondřej Sedláček Karta

M. Zeman
rank
F. Rejlek
rank
O. Sedláček
rank
J. Šesták
rank
J. Synek
rank
P. Baba-Musah
rank
M. Dostál
rank
T. Rejlek
rank
D. Dvořák
rank
M. Zamboj
rank
T. Maxa
rank
 

Svátek má

Dnes 10.06.2023 : Gita
Zítra 11.06.2023 : Bruno

Narozeniny má

1.6.2023: Martin Horčík 22 let
1.6.2023: Jaroslav Skoumal 38 let
6.6.2023: Pavel Šilhavý 50 let
14.6.2023: Matěj Urban 35 let
14.6.2023: Vladimír Beer 29 let

Tabulky

Starší žáci
Mladší žáci "A"
Mladší žáci "B"
Starší přípravka "A"  
Mladší přípravka
Liga gentlemanů

Anketa

Kde nás najdete

mapa

Reklama

Archiv

Vyhledat

Login