Sokol Dolní počernice, oddíl kopané

znak V Ráji 611
Dolní Počernice
190 12 Praha 9
telefon: 723 558 576
e-mail: dpkopana@volny.cz

let

Nadcházející zápas


Žádný plánovaný zápas

Poslední zápas

4. 6. 2022: 17:00
TJ Sokol Lysolaje, z.s. - Dolni Počernice
7:0 (5:0)
Jsme tým prvních poločasů?
Napsal: cic dne Neděle, 28 Duben 2019 13:33   

DP „A“ – SOKOL BĚCHOVICE 4:2 (4:1) perfektní úvodní poločas po všech stránkách. Stojí za to si pročíst více o zápase, který najdete proklikem na „celý článek“. Příští zápas je stejně jako u A týmu lákavou pozvánkou. Hrajeme totiž také proti neotřesitelnému lídrovi soutěže KOLOVRATY „B“, který hrajeme v sobotu 4.5. od 13:00 hod. (cic)

8´úvod patří soupeři, který pálí z hranice velkého vápna těsně mimo tyče. 11´ ve vápně podstupujeme dva penaltové souboje, které rozhodčí nechává plynout, ale stále se ve vápně pereme o míč. Zamboj je také podražen ve vápně a tento třetí penaltový zákrok již rozhodčí píská. Exekuci pokutového kopu si bere na starosti Tomáš Radim Horst Kratochvíl a proměňuje ho s jistotou a vymete pavučinu v horním rohu branky – vedeme 1:0. 12´ zisk míče Culky s Čížkem, druhý jmenovaný roztáhne přihrávkou míč na Sedláčka, který jde ze strany do vápna sám, ale až k brankáři, který mu znemožnil i střelu a skokem mu míč ukradne. 17´Culka krásným filtrem hledá rozeběhnutého Zamboje, ale vysoko vyběhnutý golman Vojtěch Hejma míč chytá. 18´Tomáš Körbler hledá přihrávkou na malém vápně Zamboje, ale ten na míč nedosáhne. 19´hosté nás přetlačí v souboji a také vstřelí branku, ale ta je necitlivě neuznána, protože rozhodčí píská předchozí souboj jako nedovolený a tak namísto branky zahrávají trestný kop…???!!! 24´hosté zahrávají rohový kop, osamocený protihráč z voleje míč naštěstí netrefuje. 27´ únik a krásný centr Rouse, na nějž nedosáhne Tomáš Körbler. Akce pokračuje, centr na přední tyč a Zamboj zakončuje přes obránce, který míč odvrací na rohový kop. Z něj nic nevytěžíme. 29´střelu z 20 m vychytal Zeman a skokem k tyči míč vyráží. 30´ lob / střela z hranice vápna letí i nad břevno naší branky. 32´ Zamboj jde ze strany po úniku sám do vápna, ale opět se rozbije o vyběhnutého golmana Hejmy. 36´Culka zahrává trestným kopem a centrem hledá naběhnutého a hlavičkujícího Kratochvíla. Tomu je pískáno ofsajdové postavení. 38´ Rous nepovedenou střelou najde zcela volného Zamboje, který míč uklízí do branky a vedeme 2:0. Neuběhne ani minuta… 39´Tomáš Körbler jde sám na branku a neprostřelí skvělého golmana Hejmu, ale vyražený míč se dostane k Sedláčkovi, který míč uklízí do opuštěné branky – vedeme 3:0. A smrtící tříminutovka je zakončena další brankou. 41´Čížek vhazuje aut na Culku, ten mu míč vrací a Čížek krásným centrem najde v malém vápně Tomáše Körblera, který hlavou posílá míč do sítě. Vedeme 4:1. Jenž brankám není konec. Bohužel ta pátá je brankou soupeře. 44´ rozhodčí pouští odmávané ofsajdové postavení a dostáváme gól na 4:1. Ale pocit z dobře odvedené práce v úvodním poločase nám to nezkazí.

Jenže my umíme v druhém poločase zadupat dobrou práci z úvodu utkání. Tentokrát to však neskončilo ztrátou výhry

A hned v úvodu druhého poločasu jsme začali psát černý scénář? 46´ Kratochvíl nepovedeným odkopem trefí dotírajícího útočníka, od kterého se míč dostane ke zcela volnému Johnovi a ten proměňuje střelou okolo Zemana a snižuje na 4:2. Zdá se, že scénář se naplňuje. 50´ hosté se dostanou filtrem za naší obranu a vykřiknutá slova spoluhráčů: „jóóóó to je paaráááááda“ oslavující předčasně branku jsou jako zaklínadlo, které míč doslova natlačí na tyč a jasná branka tedy nepadla a my žijeme dál s dvoubrankovým vedením. 52´Culka se krásně uvolňuje okolo vápna a centrem najde volného Rouse, jeho ž střela míří těsně nad branku. 54´ Zamboj dostává přihrávku a jde sám na brankáře, ten zase skvělý zákrokem samostatný nájezd vychytá. Akce pokračuje, k odraženému míči se dostane Tomáš Körbler a střílí z úhlu na branku. Golman Hejma však důrazně říká, tady je v druhém poločase zavřeno! 66´ Synek se pokouší individuálně o výjezd od vlastního vápna, ale míč na třetím protihráči ztrácí. Hosté zahrávají trestný kop, jen do zdi… 77´ Picek jde sám na brankář z poloviny hřiště, ale Běchovický golman jen potvrzuje má slova o nejlepším hráči hostů a nájezd zakončený střelou chytá. 79´ hosté faulují našeho hráče, ale druhá penalta se nepíská. 84´ hosté jdou na Zemana opět ze strany osamocení a opět se sami zaklejí předčasnými slovy „jóóóó“ a tak opět míč ze zcela jasné příležitosti končí těsně mimo tyče. Nebo, že by to začaroval Čáryfuk sám? Nevím, ale radovat se má až poté, co míč rozvlní síť… 86´Maxa se prosadí do vápna a zcela sám i on pohoří na golmanovi Hejmovi. 88´ Kratochvíl si při obranném zákroku a la Štětina (sparťané a slávisté si pamatují z nedávného derby…) trefí vlastní obličej a daruje tak míč protihráči. Samostatný nájezd skvělým zákrokem chytá Zeman a odmítá i on už jiný než finální výsledek 4:2.

Volba nejlepšího hráče byla těžká. Zeman, Rous a Culka předvedli skvělé výkony, ale za celozápasový přehled, organizaci a mnohé krásné rozvinuté akce jsdem se musel rozhodnout pro jediného. Není to jako v NHL, kde je druhá, třetí a Bůh ví kolikátá hvězda utkání. Oslavujme tedy za tento zápas jedinou hvězdu utkání (cic)Dolní Počernice - TJ Sokol Běchovice 4:2

Góly
11. min: Tomáš Kratochvíl (Pen.)
38. min: Martin Zamboj
39. min: Ondřej Sedláček
41. min: Tomáš Körbler
Nejlepší hráč Počernic

Střídání
57. min: Zdeněk Prajs (rank) za Ondřej Sedláček
63. min: Tomáš Maxa (rank) za Tomáš Körbler
63. min: Libor Picek (rank) za David Rous
74. min: Aleš Novotný (rank) za Martin Zamboj
77. min: Filip Cicala (rank) za Jakub Körbler
Karty
66. min: Tomáš Kratochvíl Karta
85. min: Aleš Novotný Karta

M. Zeman
rank
F. Mikeš
rank
J. Synek
rank
T. Kratochvíl
rank
J. Körbler
rank
O. Sedláček
rank
M. Čížek
rank
V. Culka
rank
D. Rous
rank
M. Zamboj
rank
T. Körbler
rank
 

Svátek má

Dnes 18.05.2024 : Ivo
Zítra 19.05.2024 : Zbyšek

Narozeniny má

21.5.2024: Matěj Beznoska 23 let
30.5.2024: Martin Dlabáček 39 let
1.6.2024: Martin Horčík 23 let
14.6.2024: Vladimír Beer 30 let
17.6.2024: Michal Jandl 35 let

Tabulky

Muži "A"
Muži "B"
Mladší dorost
Starší žáci "A"
Starší žáci "B"
Mladší žáci "A"
Mladší žáci "B"
Starší přípravka "A"
Starší přípravka "B"  
Mladší přípravka
Mini přípravka "MINI Star"
Liga gentlemanů

Anketa

Kde nás najdete

mapa

Reklama

Archiv

Vyhledat

Login