Sokol Dolní počernice, oddíl kopané

znak V Ráji 611
Dolní Počernice
190 12 Praha 9
telefon: 723 558 576
e-mail: dpkopana@volny.cz

let

Nadcházející zápas


Žádný plánovaný zápas

Poslední zápas

4. 6. 2022: 17:00
TJ Sokol Lysolaje, z.s. - Dolni Počernice
7:0 (5:0)
Po Spartě jsme si smlsli i na Slávce
Napsal: Síňa dne Úterý, 28 Říjen 2014 00:28   

Dolní Počernice "C" - Slavia Malešice "B" 3:1 (2:1)

Po Spartě jsme si smlsli i na Slávce

Bohužel se nejedná o slavná mužstva velkých „S“ ale o Spartu Krč a Slavii Malešice.

Utkání bylo rozdílné v obou poločasech. V tom prvním jsme opět ukázali, jak se neproměňují vyložené šance a v tom druhém, jsme se pro jistotu do nich ani nedostávali.

Těžko říct, co je horší….

Teď ale zpátky do prvního poločasu. Do zápasu jsme vstoupili aktivně a vytvářeli si tak svým tlakem šance. Nejprve svojí šanci neproměnil Laky a poté to samé předvedl Tomáš Gembi.

Abychom na to tak lehce nezapomněli, tak nám to kluci předvedli pro jistotu znovu se stejným úspěchem. Nejprve si to pelášil sám na bránu Laky s náskokem asi deseti metrů na obránce soupeře. Jenže se sám ukličkoval a ani nezakončil. Poté šel sám na brankáře znova i Tomáš Gembi, ale ten jen zavřel oči a napálil to přímo do brankáře soupeře.

Do vedení nás tak poslal zaslouženě až Šilhavka, který se nádherně trefil z přímého kopu kousek za vápnem. To se opakovalo znovu, ale přímý kop skvěle vychytal brankář soupeře a Šilhavka se druhého zásahu nedočkal.

Naše vedení na 2:0 tak navýšil až Laky, který se do třetice všeho dobrého už nemýlil.

Svojí třetí šanci promarnil ale Tomáš Gembi, který před prázdnou brankou selhal díky teči bránícího hráče v poslední možné chvilce.

A tak místo vedení alespoň 5:0 přišlo snížení na 2:1.

To nastalo po nedomluvení se Tajchyho s Vejvym, kdy se míč dostal na nabíhajícího hráče za obranu, kterému už Šilhavka ve střele k tyči nezabránil.

Do poločasu se tak šlo za stavu 2:1.

Druhou půli jsme úplně přestali hrát a hlavně běhat. Naštěstí nás soupeř nedokázal potrestat ani z nesmyslně malé domů. Neujaly se ani rohové kopy a několik přímáků soupeře z blízkosti našeho vápna. Naše uklidnění tak přišlo až z kopaček Máři. Ten se krásně trefil asi z dvaceti metrů. Střela zamířila přesně k tyči a gólman se tak dokázal jen ohlídnout, jak napíná síť za jeho zády.

Nakonec jsme tak slavili výhru 3:1 a udržení se na druhém místě tabulky.

Na závěr jen úvaha k zamyšlení každého z nás, proč neumíme hrát oba poločasy, ale jen jeden??? Nebylo to totiž ani poprvé a ani podruhé, co se nám něco podobného stalo. Za naší výhru tak vděčíme jen nepřesnostem soupeře ve druhém poločase a naší nepřesnosti v první půli, hlavně v šancích Tomáše Gembiho a Lakyho.

Šimi: Za inkasovanou branku vinu nenese. Jeho stavění zdi se asi stane brzo populární, ale hlavní je, že nese ovoce. A hlavně si každou zeď staví každý brankář sám, jak uzná za vhodné.

Šilhavka: Krásným kopem otevřel skóre utkání a snažil se dát hře myšlenku. Škoda, že i druhý přímák neskončil v síti za zády brankáře.

Tajchy: Hrál s velkým klidem a rozvahou, ale stoper z něj asi moc nebude. Zajišťování druhého stopera mu moc nešlo a bylo na něm vidět, že ve středu zálohy se cítí líp.

Vejvy: Skvělá výpomoc, což dokazoval po celou dobu na hřišti. Rozdával balony a skvěle otáčel hru. Nebýt jeho, tak by se určitě v zadu všem tak dobře nedýchalo. Jen přímák se mu moc nevyvedl a rozhodčího častoval řečmi, co si o něm myslí.

Síňa: Nepodporoval útok ze strany tak, jak by si představoval a podběhl i zbytečně balón, kdy místo čekání na balón měl raději couvat. Dobře zastavoval hru a hrál soupeřům do těla.

Pravítko: Hlavně první půli dostal dobré balóny do vápna a skvěle rozbíhal svojí lajnu. Ve druhé půli se bohužel vytratil a nenavázal na skvělý výkon z první.

Pancho: Skvěle bojoval ve středu hřiště a nedal tak soupeři šanci na klid. Škoda,že se jeho střela neuchytila, ale jinak už přestal rozhazovat rukama a jen tak dál.

Destin: Znovu skvěle bojoval a doplňoval obranu za Tajchyho. Navázal tak na skvělý výkon v zápase s Měcholupama. Hráč s velkým potenciálem a na svůj věk se těžko odstavuje od míče.

Kuba Gembi: Zase se objevil v záloze, ale pravá strana byla asi víc zapojována do hry. Jinak se vracel a odehrál si to svoje, ale nic moc navíc nepřidal.

Laky: Sbíhal si pro míče a chtěl hrát. Jen škoda,že proměnil jen jednu ze svých šancí do kterých se dostal.

Tomáš Gembi: Zase ty jeho šance…. Doufejme, že je brzo začne proměňovat. Jinak mu nebudu moci dávat lepší známky. Ale to on sám musí vědět nejlépe.

Mářa: Bohužel jsme nedokázali využít jeho rychlosti v nějakém rychlém brejku nebo protiútoku. Jeho trefa nám dodala klid do posledních minutek zápasu.

Kudla: Dobře zvládal pozičně obranou hru a nepouštěl tak Malešice do nějaké velké šance.

Filip Číča: Zase si s námi šel zahrát alespoň na pár minutek a podílel se tak na naší výhře. I přesto, že byl útočník, tak se skvěle vracel a pomáhal nám ve hře dozadu.

Míra: Skvělý bojovník a doufám, že si první půli ve chlapech užil a brzo přidá další minuty.Dolní Počernice - AFK Slávia Malešice B 3:1

Góly
20. min: Pavel Šilhavý
30. min: Lukáš Pour
73. min: Michael Mařík
Nejlepší hráč Počernic

Střídání
45. min: Michael Mařík (rank) za Tomáš Körbler
60. min: Jaroslav Langmajer (rank) za Jakub Körbler
70. min: Filip Cicala (rank) za Tomáš Teichmann
Karty

J. Šimonek
rank
M. Vejvoda
rank
P. Šilhavý
rank
T. Teichmann
rank
J. Synek
rank
O. Sedláček
rank
L. Ondongo
rank
M. Michal
rank
J. Körbler
rank
T. Körbler
rank
L. Pour
rank
 

Svátek má

Dnes 14.04.2024 : Anastázie
Zítra 15.04.2024 : Irena

Narozeniny má

21.5.2024: Matěj Beznoska 23 let
30.5.2024: Martin Dlabáček 39 let

Tabulky

Muži "A"
Muži "B"
Mladší dorost
Starší žáci "A"
Starší žáci "B"
Mladší žáci "A"
Mladší žáci "B"
Starší přípravka "A"
Starší přípravka "B"  
Mladší přípravka
Mini přípravka "MINI Star"
Liga gentlemanů

Anketa

Kde nás najdete

mapa

Reklama

Archiv

Vyhledat

Login