Sokol Dolní počernice, oddíl kopané

znak V Ráji 611
Dolní Počernice
190 12 Praha 9
telefon: 723 558 576
e-mail: dpkopana@volny.cz

let

Nadcházející zápas


Žádný plánovaný zápas

Poslední zápas

4. 6. 2022: 17:00
TJ Sokol Lysolaje, z.s. - Dolni Počernice
7:0 (5:0)
Odpověď na blamáž s Újezdem vyšla na jedničku
Napsal: Síňa dne Pondělí, 27 Říjen 2014 22:51   

Dolní Měcholupy "B" - Dolní Počernice "C" 2:5 (1:2)

 

K utkání jsem se rozhodl opět pro rozestavení 4-5-1. Ve středu zálohy nám pomohli zalepit díru po hráčích, co nemohli, dorostenci Laky a Destin. V zápase se znovu ukázalo, že kdo má střed hřiště, tak je na hřišti pán.

Utkání jsme začali aktivně a s velkým zpožděním, které měl na svědomí rozhodčí, kterému se asi protáhla páteční pařba a nestihl dorazit včas.

Náš dobrý nástup do zápasu přibrzdila nedůslednost v obraně. Ta nastala, když si Pravítko neuhlídal hráče po dlouhém nákopu soupeře do našeho vápna, který se protáhl kolem Paldy. Ten hasil situaci jen za pomoci faulu a následovala penalta. Tu soupeř proměnil a šel do vedení.

Rychlou odpověď měl na noze Pravítko, který se řítil sám na brankáře, ale neproměnil.

I druhou šanci na odpověď zazdil znovu Pravítko, kdy se po krásném uvolnění řítil podél brankové čáry do vápna. Tam zvolil místo nahrávky střelu na přední tyč, která se sotva vešla do sítě za brankou… Poté jsme předvedli nádhernou akci, kdy Laky uvolnil Šilhavku po pravé straně a ten našel krásně na zadní tyči Mářu. Ten si zpracoval míč na prsa a střelou z první nechal vyniknout brankáře, který předvedl zákrok zápasu a vytěsnil střelu mezi tři tyče.

Zaslouženého vyrovnání jsme se tak dočkali až po rohovém kopu, kdy Mářa našel Destina a ten hlavou vyrovnal.

Po naší další akci na pravé straně se dostal do vápna Šilhavka a byl faulován.

  1. penaltě se postavil Mářa a s velkým štěstím jí proměnil a poslal nás do vedení 2:1.

Po nádherné kombinaci ve středu hřiště, kdy si míč vyměnil Laky s Destinem a našli Mářu, který posunul míč na Vojtu a ten mohl navýšit naše vedení. To se ale nestalo, protože Vojta zaváhal mezi střelou a nahrávkou a míče se ujal soupeř.

Do poločasu se mohl radovat i soupeř, ale skvěle zabojoval Áša a na poslední chvíli šanci soupeře zastavil.

Ještě před začátkem druhé půle měl obrovskou šanci Šilhavka, který se řítil sám na brankáře, ale jeho lob skončil v náruči gólmana.

Do druhého poločasu jsme tak šli za vedení 2:1.

Hned na začátku druhé půle jsme opět viděli nevídané věci. A to znovu v neproměnění velké šance. To když Laky centrem našel Pravítka před poloprázdnou brankou v malém vápně, který ale neuvěřitelně branku ani netrefil. Musel nám tak pomoci sám soupeř. To když už rozhodčí nevydržel jejich neustálé kecání na jeho adresu a zapískal nám před vápnem nepřímý kop za řeči. To jsme krásně rozehraným signálem využili ve vedení 3:1 i přesto, že Ášovi střela moc nesedla a se štěstím se za brankovou čáru doslova došourala.

„ Teď bych rád připomenul moje geniální střídaní. To když jsem se před nepřímým kopem vystřídal za Tomáše Gembiho a po vteřině na hřišti jsme slavil gól v síti soupeře“! (smích)

Soupeř se díky našemu pozornému bránění do šancí nedostával. My jsme totiž zalezli a jen hlídali výsledek, což se ukázalo jako chyba. Soupeř se po rohovém kopu dočkal snížení, kdy se volný hráč vynořil z chumlu hráčů a prostřelil vše, co mu stálo v cestě.

Naše odpověď na sebe nenechala naštěstí dlouho čekat. Šilhavka si to pádil sám na branku, ale míč si ukopnul tak, že ani nezakončil a brankář mu míč vykopnul k rohovému praporku. Tam si míč našel Laky a centrem našel ve vápně Šilhavku a ten se střelou nemýlil a vedeme tak 4:2.

To už soupeři došel dech a poslední zásah zápasu přidal Laky, který proměnil s velkým štěstím svůj sólový nájezd na brankáře.

Na závěr chci připomenout naše neproměněné šance, které by nás příště mohly opět mrzet. Dnes se tak nestalo a díky výhře 5:2 jsme se udrželi na druhém místě tabulky. Trenér soupeře nám na konci zápasu pogratuloval a se slovy, že lepší klub proti Měcholupům letos ještě nehrál.

Šimi: Naštěstí neměl tolik práce v zápase. Více jsme hráli na útočné polovině. Za inkasované branky nemohl.

Šilhavka: Dvakrát šel sám na brankáře, ale nedal. Proměnil svojí šanci až po centru Lakyho. Jinak odehrál skvělé utkání, kdy dobře bránil a pomáhal ještě útočit.

Áša: Skvělá výpomoc, kdy rozdával rady a řídil celou obranu. Hasil situace, kdy ostatní zaváhali. Jeho šouračka rozvlnila síť a ukázala se nakonec jako vítězná trefa.

Palda: Odehrál slušné utkání, ale při prvním gólu se nechal obejít a svojí bojovností už to nenapravil.

Kuba Gembi: Ze začátku nechával hrozně prostoru soupeři. To se postupem času zlepšilo.

Tomáš Gembi: K zamyšlení bylo, proč pořád zkouší kličku, která mu nevychází, ale snad to do příště napraví. Jinak byla pravá strana nebezpečnější s Pravítkem a Šilhavkou než bráškové nalevo.

Vocásek: Stejně jako Destin skvělá spojka mezi zálohou a obranou. Nabízel se a chtěl hrát a nebál se vzít si míč. Ke konci už toho měl plné zuby a nemohl.

Laky: Parádní utkání a je vidět, že každým utkáním na hřišti roste. Víc si pak dovoluje a nevrací jen míče někomu z první. Jen tak dál.

Destin: Úžasná práce a bojovnost. Nevynechal jediný souboj a vracel se dozadu v rychlosti a nebál se přerušit hru. Jeden zákrok byl ale asi dost za hranou, takže následovala jasná žlutá.

Pravítko: Hrál dobře a pravá strana byla hodně nebezpečná. Ale jestli zápas s Újezdem zazdil Tomáš Gembi, tak dneska by to byl jasně on. Mohl dát tři góly, místo toho však v kolonce střelců chybí.

Mářa: Asi jeho nejlepší utkání, stejně jako proti Záběhlicím. Vracel se a pomáhal nám od půlky i bránit. Podržel míč a rozehrával na druhou vlnu, která ho doplňovala v útočení. Penalta teda s odřenýma ušima..

Síňa: Hezké střídaní v 65 minutě, ale pak se jen bránilo, takže se moc do podpory útoku nedostával. Odehrál svoje, ale nic navíc nepřidalDolní Měcholupy B - Dolní Počernice 2:5

Góly
28. min: Lunick Destin Ondongo
37. min: Michael Mařík (Pen.)
65. min: Jan Vycpálek
84. min: Pavel Šilhavý
87. min: Lukáš Pour
Nejlepší hráč Počernic

Střídání
65. min: Jiří Synek (rank) za Tomáš Körbler
Karty

J. Šimonek
rank
P. Šilhavý
rank
V. Palička
rank
J. Vycpálek
rank
J. Körbler
rank
O. Sedláček
rank
L. Ondongo
rank
V. Malimánek
rank
L. Pour
rank
T. Körbler
rank
M. Mařík
rank
 

Svátek má

Dnes 10.06.2023 : Gita
Zítra 11.06.2023 : Bruno

Narozeniny má

1.6.2023: Martin Horčík 22 let
1.6.2023: Jaroslav Skoumal 38 let
6.6.2023: Pavel Šilhavý 50 let
14.6.2023: Matěj Urban 35 let
14.6.2023: Vladimír Beer 29 let

Tabulky

Starší žáci
Mladší žáci "A"
Mladší žáci "B"
Starší přípravka "A"  
Mladší přípravka
Liga gentlemanů

Anketa

Kde nás najdete

mapa

Reklama

Archiv

Vyhledat

Login