Sokol Dolní počernice, oddíl kopané

znak V Ráji 611
Dolní Počernice
190 12 Praha 9
telefon: 723 558 576
e-mail: dpkopana@volny.cz

let

Nadcházející zápas


Žádný plánovaný zápas

Poslední zápas

4. 6. 2022: 17:00
TJ Sokol Lysolaje, z.s. - Dolni Počernice
7:0 (5:0)
Naše trapnost v zakončení neznala mezí!
Napsal: Síňa dne Pondělí, 20 Říjen 2014 17:53   

TJ Sokol Dolní Počernice "C" - Újezd Praha 4 "B"   2:2 (2:1)

více se o zápase dozvíte v celém článku

Naše trapnost v zakončení neznala mezí!

Ten, kdo utkání neviděl, by ani nevěřil, co všechno se dá zahodit.

Utkání jsme začali velmi aktivně a z toho pramenily naše šance. Hned v první z nich se objevil Libor Picek, který ale soupeřova brankáře neprostřelil. V další šanci se objevil hlavní „spalovač dne“ Tomáš Gembi a z malého vápna tak síť za zády brankáře nerozvlnil. Poté se neuchytilo ani zakončení Veselky. Ve své druhé šanci se objevil na levé straně skvěle hrající Libor, ale potom co se prokličkoval před brankáře, to vzal místo přihrávky na sebe a nechal vyniknout brankáře. Do další obrovské šance se dostal Tomáš Gembi, který se ale nepochopitelně bál brankáře a místo zakončení se otočil zády a zkoušel bůh ví co.

Poté se dostal ke slovu i soupeř z Újezda. Jejich věkový průměr byl tak 40 let dle mého názoru. To nám jasně nahrávalo do karet a skvělým napadáním jsme je nenechali dlouho držet míč a soupeř musel jen nakopávat a nebo čekat na brejky.

Po jedné takové situaci nám zatrnulo. To se po autovém vhazování soupeře ukázalo, jak špatně se vracíme dozadu a pomáháme obraně. Soupeřův útočník si naběhl do středu hřiště a prokličkoval až před Šimiho do zakončení. Tomu zakončení však chyběla razance a přesnost a bochánek tak Šimi s přehledem ukryl v náruči.

Druhá střela na naší branku a zároveň poslední v první půli už byla bohužel gólová. Krásný centr na útočníka na naše vápno, kde Moja vypustil souboj s protihráčem a nechal ho hlavou otevřít skóre. Moja reklamoval ofsajd, ale o ten se v žádném případě nejednalo.

Naštěstí vedení soupeře netrvalo dlouho. Po levé straně se do zakončení probojoval Libor a vyrovnal na 1:1. Asi se tím gólem konečně uspokojil a začal tak i krásně hledat spoluhráče. Po takové situaci našel Pravítka a ten jen trefil odkrytou bránu a zajistil nám vedení 2:1. Poté pokračovala opět naše marné trápení v zakončení. Hlavně Vesiho hlavička z malého vápna měla skončit v síti. Netrefil se ani Maxík do poloprázdné brány, kdy už to vypadalo, že to ani nejde nedat. Do kabin se tak šlo za stavu 2:1.

Druhý poločas pro nás začal špatně. Soupeř už jen zalezl a bylo vidět, jak mu dochází síly a soustředil se jen na brejky. Jeden takový se jim hned v úvodu poločasu povedl. To když nikdo z nás nedokázal zdvojit Kudlu vzadu. Ten propadl v souboji jeden na jednoho a místo přerušení, které mělo být samozřejmostí, nechal soupeře vyrovnat. Bohužel se tak ukázalo, jak je náš trenér hodný a měl problém s tím někoho faulovat. V pokračování našich útoků nám už moc bohužel nepomáhal Libor jako v první půli, kterému už začala blikat kontrolka a nebyl tak pro soupeře nebezpečný. Jednou se ale krásně uvolnil a jeho střele chyběly jen centimetry. Následovala další obrovská šance Tomáše Gembiho, u které jsem si opět myslel, že snad nejde nedat, ale mýlil jsem se. Když se pak neprosadil ani Pravítko, který si před odkrytou bránou nedokázal ani zpracovat míč, byla naše trapnost v zakončení dokonána.

Ještě před tradičním hodnocením hráčů si dovolím pár slov.

Nejdřív k obraně, kde jsme si dokázali, že prostě nezvládáme bránit s předstoperem, který nezajišťuje druhého stopera, jako když hrajeme ve čtyřech v řadě. Aby se neopakovaly situace jako při druhé brance soupeře.

Další věc k zamyšlení je ta, proč měníme styl hry, která na soupeře platí??? První půli soupeře ždímeme tím, že je roztahujeme a hrajeme po krajích hřiště. Zato druhou půli nakopáváme balony na soupeřovi stopery, místo využití rychlosti Máři a Zambiho.

Asi nejdůležitější věc je ta, proč někdo jde hrát, když nechce týmu pomoct??? Aby někdo chodil za áčko nebo béčko makat a za céčko se chodil na hřiště jen projít a dívat se, jak ostatní bojují, nemá smysl! Například jako Moja, který přestane bránit soupeře se slovy „vždyť je o dvě hlavy větší, to nemá smysl ho bránit“! To příště nemusíme se soupeřem třeba ani běhat, když tam bude někdo rychlejší, nebo ho necháme dát rovnou gól s tím, že je techničtější a stejně by nám tu kličku udělal! Nebo třeba Pancho, který dostane dvě špatné přihrávky na dva metry a začne máchat rukama a přestane hrát se slovy, že ani neumíme přihrát.

Ano má pravdu, že děláme spoustu chyb,ale to přece není důvod se na to vykašlat a přestat hrát.

Já sám jich zkazím třeba milion za zápas, ale bojuju dál a snažím se to napravit. Není ani možné, abychom uhýbali balonu a točili se k němu zády (jako to dělá např. Pravítko).

Poslední věc je umět po ztrátě balónu přerušit hru. Dokud se to nenaučíme, tak jak to dělají soupeři, tak budeme dostávat pořád hloupé branky, které jsou zbytečné. Všichni ví, že Kudlička je asi nejhodnější chlap v Počerkách, ale musí se naučit pomáhat si faulem a přerušit hru.

Šimi: Druhá branka jde trošku i za ním, kdy asi podcenil situaci. Pak ale vše napravil, když vychytal soupeřovu střelu k tyči, který se objevil sám v našem vápně.

Síňa: Dobře rozbíhal levou stranu a dělal tak prostor pro Libora jít na střed. Ale měl by se víc soustředit na lehké přihrávky a ne vymýšlet nějaké finální, když má problém dát i jednoduchou.

Kuba Gembi: Nebyl tak vidět na pravé straně, protože jsme většinou útoky táhly přes levou stranu, ale jinak si své odehrál.

Moja: Vykašlání na hlídání soupeře a první gól soupeře zastínil jeho hezké věci v zápase.

Libor: Skvělá první půle, na kterou bohužel ve druhé už nenavázal. Stejně jako v posledních minutách za áčko by se mohl podívat častěji, jestli nemá lépe postaveného spoluhráče, místo zakončení. Přesně tak, jak to dělal potom, co dal branku. Když už ke konci nemohl, tak si měl říct o střídání. To není žádná ostuda, ba naopak, je vidět jak v první půli makal.

Urbi: Bohužel mu zápas moc nevyšel, ale pořád se snažil s tím něco dělat. S jeho ránou by měl občas alespoň zakončit a vystřelit.

Maxík: Skvěle bojoval a je jeden z mála, co po ztrátě umí zastavit a přerušit hru. Dobrý výkon i směrem dozadu, ale ta jeho velká šance jeho výkon značně pokazila.

Pravítko: Hezky si naběhl a dal gól, ale musí prostě přitvrdit. To jeho točení zády k míči se prostě nesmí pořád tolerovat. Měl i pár dobrých centrů, ale ty patičky, když má pomalu problém zpracovat míč, jsou naprosto zbytečné

Tomáš Gembi: Doufejme, že svou omluvu po zápase předvede i na hřišti v dalším zápase. Protože to, co nedal by dali i nějací hráči u mě v minipřípravce.

Veselka: Se svojí formou co má v áčku by měl své šance proměnit lépe. Hlavně ta jeho hlavička měla skončit v síti.

Pancho: Otrávenému mu to vůbec nešlo a to jen zvyšovalo jeho frustraci. Jako jediný asi pochopil, že nakopávání nemá žádný smysl už během hry a ne až po zápase v šatně jako ostatní.

Zambi: Viděl míč, jen když ho někdo jako třeba Síňa zahnal někam k praporku. Svojí šanci také nedokázal proměnit.

Mářa: Nakopávanými balóny se vůbec nedostal do hry a nebyl tak na hřišti ani vidět.

TTéčko: Odehrál si svoje a snažil se rozjíždět naše útoky a dobře se vracet.

Palda: Odehrál toho málo jako Téčko, ale byla na něm vidět jeho bojovnost a odhodlaní dát do toho vše a něco s výsledkem udělat. Škoda, že nejsou všichni jako on a nejezdí po zadku, ať se děje co se děje.Dolní Počernice - Újezd Praha 4 B 2:2

Góly
34. min: Libor Picek
39. min: Ondřej Sedláček
Nejlepší hráč Počernic

Střídání
45. min: Martin Michal (rank) za Tomáš Maxa
65. min: Martin Zamboj (rank) za Tomáš Körbler
65. min: Michael Mařík (rank) za Martin Veselý
70. min: Tomáš Tomáš (rank) za Michal Čížek
70. min: Vít Palička (rank) za Jaroslav Langmajer
Karty

J. Šimonek
rank
J. Langmajer
rank
J. Körbler
rank
M. Čížek
rank
J. Synek
rank
O. Sedláček
rank
T. Maxa
rank
L. Urban
rank
L. Picek
rank
T. Körbler
rank
M. Veselý
rank
 

Svátek má

Dnes 10.06.2023 : Gita
Zítra 11.06.2023 : Bruno

Narozeniny má

1.6.2023: Martin Horčík 22 let
1.6.2023: Jaroslav Skoumal 38 let
6.6.2023: Pavel Šilhavý 50 let
14.6.2023: Matěj Urban 35 let
14.6.2023: Vladimír Beer 29 let

Tabulky

Starší žáci
Mladší žáci "A"
Mladší žáci "B"
Starší přípravka "A"  
Mladší přípravka
Liga gentlemanů

Anketa

Kde nás najdete

mapa

Reklama

Archiv

Vyhledat

Login