Sokol Dolní počernice, oddíl kopané

znak V Ráji 611
Dolní Počernice
190 12 Praha 9
telefon: 723 558 576
e-mail: dpkopana@volny.cz

let

Nadcházející zápas


Žádný plánovaný zápas

Poslední zápas

4. 6. 2022: 17:00
TJ Sokol Lysolaje, z.s. - Dolni Počernice
7:0 (5:0)
Číčova vyčarovaná výhra
Napsal: Síňa dne Úterý, 07 Říjen 2014 21:59   

DP "C" - Hrdlořezy 2:0 (0:0)

více se o utkání dozvíte v celém článku

V celém utkání zvítězila bojovnost nad fotbalovostí. Obě mužstva se od začátku utkání trápila s nepřesnými přihrávkami a tím pádem i ztrácela spoustu zbytečných míčů. S útoky soupeře si dokázala naše obrana poradit a s našimi útoky si pro změnu poradil praporek v rukách soupeřova pomezního rozhodčího. Jakmile jsme se dostali za obranu soupeře, tak už byl praporek ve vzduchu.

Myslím, že až zavítá na půdu soupeře z Koloděj, tak se má na co těšit…..

Tam si vyslechne slušně řečeno odkud je, kdo je a kam má jít…

Ale vrátíme se ještě k šancím z první půle. V těch největších z naší strany figuroval Chlup a poté i Mářa. Chlup se v ní objevil po přímém kopu z blízkosti velkého vápna, kde ho po nacvičeném signálu krásně uvolnil Vejvy, ale ten promeškal možnost ke střele a nechal tak vyniknout soupeřova brankáře.

Mářa se do šance dostal krásným uvolněním, ale protože má levou nohu jen na opíraní, tak střílel přes nohu a brankář tak jeho střelu krásně vyrazil mezi tři tyče.

Soupeř naší branku také dokázal ohrozit, ale ztroskotal na skvěle chytajícím Číčovi. Ten si, k údivu všech přihlížejících, poradil skvělým zalepením jedovaté střely soupeře pod klacek naší svatyně, místo očekávaného vyražení prudké střely. Největší šance Hrdlořez se objevila po kombinaci na jejich pravé straně. Tam se ve vápně krásně uvolnil útočník hostujícího mužstva, který vracel míč pod sebe na spoluhráče. Ten už před sebou viděl prázdnou klec naší brankové konstrukce, ale jasnému gólu v naší síti zabránil na poslední chvíli Kudla, který se skvěle vrátil a odehrál míč na rohový kop.

Nic zajímavého se už v prvním poločase nestalo a do šaten se šlo za bezbrankového stavu 0:0.

Už v úvodu druhé půle bylo na obou týmech vidět, že obě mužstva věděla, že je to utkání o jednom góle a ten kdo ho dá, ten už to asi dokope do vítězného konce. I druhá půle byla ovlivněna spoustou ztrát po nepřesných přihrávkách. Jedné takové využil například Kuba Gembi, který se krásně uvolnil u rohového praporku, ale místo přihrávky pod sebe volil přihrávku podél brankové čáry, kterou si sebral brankář soupeře.

Následně jsme se nevyvarovali a nepoučili ani my ze ztrát a jednu takovou připravil Chlup. Ten z lajny namazal na střed útočníkovi soupeře, který zahájil přečíslení čtyři na dva. To se ale předvedl skvělým vyběhnutím Číča a zmenšením střeleckého úhlu pro soupeře donutil nahrávat soupeře na spoluhráče. To ale skvěle přečetl Vojta Malimánek, míč odkopl a založil tak náš rychlý protiútok do otevřenější obrany soupeře. A potvrdilo se staré pořekadlo „nedáš, dostaneš“. Míč se dostal do strany na Chlupa, který kličkou do protipohybu poslal soupeře na párek a zkušeně vyslal míč do sítě podél brankáře.

Po našem vedení nás začal kousat soupeř mnohem víc. Po své levé straně se dostal až do našeho vápna, kde mu na poslední chvíli ve střele zabránil Vejvy. Z nedůsledného bránění jsme se nepoučili a soupeř se dostal znova do zakončení v našem vápně, kde už zvedali ruce nad hlavu vyrovnáním, když v tu chvíli vytáhl asi svůj životní zákrok Číča a neuvěřitelně vyrazil míč a zabránil v rozvlnění naší sítě.

Poté přišlo uklidnění z kopačky Šilhavky, který si krásně naběhl do volného prostoru na pravé straně a zvýšil naše vedení na 2:0.

Poté už se v závěrečných minutkách utkaní dohrávalo v poklidném režimu až do zvuku píšťalky, která ukončila dnešní zápas.

Číča: Návrat ve velkém stylu… čisté konto nevystihuje, kolik měl práce v utkání, ale vystihuje, jak si vedl. Chci mu tak poděkovat za pomoc naskočit opět do branky a doufám,že to není poslední zápas, ve kterém se objevil. Jednoznačně muž utkání a až příští rok oslaví se Šilhavkou šedesáté narozeniny, tak se tam snad ještě nějaké ty rukavice najdou JJJ

Síňa: V utkání nejslabší článek obrany. Měl by více podporovat útok a nepouštět do vápna tolik centrů ze své strany.

Frufru: Skvělý výkon i na stoperském postu, který zrovna nemusí. Vyhrával spoustu soubojů, ke kterým se na rozdíl od pár jedinců neotáčí zády. Čisté konto je tak i jeho velkou zásluhou a nadělil si tak nulu ke svým narozeninám, ke kterým mu dodatečně jménem celého klubu přeji všechno nejlepší.

Kudla: Další super výkon od našeho stopera a hrajícího trenéra. I on nese velký podíl na naší výhře a čistém kontě. Skvěle si počínal při sprintu k naší bráně, když si na zádech skvěle pokryl protihráče a nepustil ho tak do šance. Jeho odkopnutí na poslední chvíli v našem vápně jsme již zmiňoval.

Šilhavka: Další skvěla výpomoc od trenéra mládeže. Svým důrazem a bojovností šel ostatním hráčům příkladem. Skvěle se snažil povzbudit tým i ústně a navíc rozdával důležité rady, aby se chyby neopakovaly. Perfektně podporoval útok. Odměnou byl pro něj krásný gól, kterým pojistil naší výhru.

Pravítko: Nejslabší článek záložné řady našeho týmu. Točením se zády k souboji může jen těžko prospět našemu týmu. Doufejme, že se do dalších zápasů probere a bude pro tým lépe bojovat.

Vejvy: Už za céčko odehrál lepší utkání, ale jeho vracení ve druhé půli a důraz ve vápně stojí za pochvalu. Možná mu v zápase škodila jeho přemotivovanost, ale zase mu pomáhala v bojovnosti i když toho už asi měl plné kecky.

Chlup: Střed zálohy není jeho nejoblíbenější post, ale popral se s ním v celku dobře. Také už odehrál určitě spoustu lepších zápasů, ale jeho pomoc stojí za zmínku. Namazal soupeři do největší šance zápasu, ale dokázal to odčinit gólem, který se ukázal nakonec i jako vítězný.

Kuba Gembi: Skvěle se vracel a pomáhal i s útočením a napadáním. Jen škoda, že se po krásném uvolnění nedokázal lépe rozhodnout a jeho skvěle vybojovaný míč neskončil v síti soupeře. Jinak jeho nejlepší utkání v sezóně.

Mářa: Svojí největší šanci nedokázal bohužel proměnit, když se objevil tváří v tvář brankáři soupeře. Jinak jsme bohužel nedokázali využít jeho rychlosti i přesto, že soupeř bránil hodně vysoko a nechával tak prostor pro brejky.

Tomáš Gembi: Skvěle bojoval na hranici faulu a nedal soupeři chvilku klidu. Jen škoda, že do některých soubojů zapojuje ruce a jsou z toho tak fauly. Jinak asi jeho nejlepší půle v sezóně, kde ukázal, že mu útok vyhovuje asi více než záloha.

Tomáš Maxa: Skvěle se nabízel a podstupoval souboje po kterých dokázal podržet balón. Doufejme, že ho zase brzo uvidíme v naší sestavě. Protože i za necelý poločas na hřišti nám ohromně pomohl a to hlavně svým nabízením ve volném prostoru pro míč.

Vocásek: Skvělá pomoc v obrané řadě, kde spolu s Číčou zneškodnil největší šanci soupeře. Takové naše štěstíčko jako Šmíca pro sešívky. Když přijde, tak se prostě neprohráváJDolní Počernice - TJ Spartak Hrdlořezy 2:0

Góly
67. min: Martin Roman
82. min: Pavel Šilhavý
Nejlepší hráč Počernic

Střídání
60. min: Tomáš Maxa (rank) za Michael Mařík
45. min: Vojtěch Malimánek (rank) za Tomáš Körbler
Karty

M. Cicala
rank
P. Šilhavý
rank
J. Langmajer
rank
J. Blahák
rank
J. Synek
rank
O. Sedláček
rank
M. Vejvoda
rank
M. Roman
rank
J. Körbler
rank
M. Mařík
rank
T. Körbler
rank
 

Svátek má

Dnes 10.06.2023 : Gita
Zítra 11.06.2023 : Bruno

Narozeniny má

1.6.2023: Martin Horčík 22 let
1.6.2023: Jaroslav Skoumal 38 let
6.6.2023: Pavel Šilhavý 50 let
14.6.2023: Matěj Urban 35 let
14.6.2023: Vladimír Beer 29 let

Tabulky

Starší žáci
Mladší žáci "A"
Mladší žáci "B"
Starší přípravka "A"  
Mladší přípravka
Liga gentlemanů

Anketa

Kde nás najdete

mapa

Reklama

Archiv

Vyhledat

Login