Sokol Dolní počernice, oddíl kopané

znak V Ráji 611
Dolní Počernice
190 12 Praha 9
telefon: 723 558 576
e-mail: dpkopana@volny.cz

let

Nadcházející zápas


Žádný plánovaný zápas

Poslední zápas

4. 6. 2022: 17:00
TJ Sokol Lysolaje, z.s. - Dolni Počernice
7:0 (5:0)
Návrat ztraceného syna
Napsal: Síňa dne Středa, 17 Září 2014 16:27   

Dolní Počernice "C" - Šeberov  1:3 (1:2)

více se o utkání dozvíte v celém článku....

Máme tu podzim a sezóna tak začala i pro náš rezervní tým Céčka. První zápas nám ale bohužel moc nevyšel. Ani ne tak herně jako výsledkově. Jenže na krásu se fotbal nehraje a Šeberov nám dal lekci z produktivity a ukázal nám, jak z minima vytěžit maximum.

Do zápasu jsme vstoupili aktivně a měli míč pod kontrolou (jako většinu zápasu), ale ani to nestačilo. A tak začalo naše marné obstřelování branky. Občas se nám podařilo, aby střela mířila mezi tři tyče, ačkoliv střela je možná silné slovo, které bych nahradil spíše malou domů. Šeberov se do kombinací vůbec nedostával a většinu získaných balonů nakopával na své dva vysunuté útočníky, se kterými si obrana však poradila, protože zůstávali osamoceni a NEPODPOROVÁNI záložní řadou. Jednou se to soupeřovu týmu přece jen podařilo a útočník se po špatné rozehrávce dostal do úniku, bravurně ho ale vychytal náš ztracený syn Šimi. Pak přišla asi jeho jediná chyba celého utkání, kdy po střele z větší vzdálenosti inkasoval. Střela měla dobrou razanci a byla krásně umístěná, ale z takové vzdálenosti jde gól asi za ním. Sotva jsme se oklepali z inkasované branky a začali zase kontrolovat hru a míč, tak přišel nedůsledně bráněný roh. Ten byl zahrán na krátko na roh vápna, ze kterého přišla nechytatelná střela do horního rohu brány.

Pak přišel jediný světlý okamžik celého zápasu. Za zmínku stojí hlavně začátek akce (něco pro Kamila), kdy Pancho prohodil jesle jednomu protihráči a následně ho okopíroval i Síňa, který zahrál soupeři i druhou sloku na housle a z této symfonie vydolovali rohový kop. Ten byl zahrán na zadní tyč, kde si ho našel Veselka a po své sobotní opici ho uklidil do sítě.

O poločasu se tak šlo do šaten za stavu 2:1 pro hosty.

Druhý poločas pokračoval ve stejném režimu. Za zmínku stojí hlavně zastřelování jinak skvěle hrajícího Tajchyho, který se bráně spíše oddaloval svými střelami.

Do druhé půle jsme vstoupili do bez skvěle hrajícího Šédi a Novotňáka, které vystřídal Palda a Kuba Gembi.

Škoda bylo proklouznutí Paldy, které skončilo gólem, ale jinak hrál dobře a kraloval v každém souboji.

Zápas tak nevyhrál tým lepší, ale (bohužel pro nás) ten šťastnější a radoval se z výhry 3:1.

Více o hráčích v tradičním hodnocení Síni:

ŠIMI: Škoda prvního gólu, který by gólman s jeho výškou dostávat neměl. Gól jde tak za ním, jinak ale tým podpořil například po Kudlově ztrátě perfektně vychytal nájezd jeden na jednoho. Další dva góly byly do šibenice a s nimi nemohl nic dělat.

NOVOTÁK: Jeho zkušenosti a fotbalovost byly znát a škoda, že nevydržel na hřišti déle jak poločas. Rozjížděl akce a chtěl hrát fotbal.

KUDLA: Jednou namazal soupeři, ale jinak odehrál zápas dobře a skvěle otáčel hru. Jeho přenášení hry nám pomáhalo rozjíždět akce po lajnách.

ŠÉĎA: Skvěle technicky vybavený stoper perfektně rozjížděl akce. Škoda jako u Novotňáka, že nevydržel déle. Vyhrával souboje a byl tak králem ve vzduchu. Byl jako tank, co občas narazil, když se mu někdo postavil do cesty. To by šlo zlepšit dřívější přihrávkou.

SÍŇA: Vyhrával souboje a skvěle rozbíhal lajnu, kde měl dost centrů, které by měl ale víc zpřesnit. Jinak neztrácel balóny a nebál se podpořit i útok. Druhá půle už byla slabší, ale celkem navázal na výbornou první půli.

FRUFRU: Už hrál i lepší zápas. Spíše se hrálo na druhé straně. Snad se rozjede v dalších zápasech.

TAJCHY: Nabízel se a chtěl hrát. Ale ty jeho střely… Nestačily mu ani sítě za brankami. Chtělo by to více klidu a přesnosti v zakončení.

PANCHO: Stejně jako u Tajchyho. Nabízel se a dokázal se i vracet, ale bohužel se moc nedostával k zakončení a když už to vyšlo, tak mu to nesedlo. Za zmínku stojí jesle, které pomohly k jedné brance utkání.

PRAVÍTKO: Jednou si nádherně pustil balón mezi nohama, ale to byl jeden z mála světlých okamžiků, protože jinak nedostával moc balonů a nebyl tak moc vidět. Měl by chtít víc balon a víc se zapojovat do hry.

VESELKA: Dal krásný gól, ale jinak se do zakončení moc nedostával a podtrhoval náš nemohoucí útok.

MÁŘA: Svoji rychlost nemohl proti zalezlému soupeři využít a tak nebyl moc vidět. Soupeř hrál spíš házenou a my nenašli recept.

PALDA: Škoda, že při třetím gólu podklouzl, ale jinak vyhrával souboje a rozdával balony.

K. GEMBI: Nevedl si špatně, ale chtělo by to zrychlit hru.

T. GEMBI: Nakopnout balon někam s tím, že nemá komu, když není pod velkým tlakem, není moc fotbalové a chtělo by si ho pokrejt. Jako by nevěděl, co na hřišti vůbec dělá.Dolní Počernice - AFK Olympia Šeberov 1:3

Góly
35. min: Martin Veselý
Nejlepší hráč Počernic

Střídání
46. min: Vít Palička (rank) za Radek Šedina
46. min: Jakub Körbler (rank) za Jan Novotný
60. min: Tomáš Körbler (rank) za Ondřej Sedláček
Karty

J. Šimonek
rank
J. Synek
rank
R. Šedina
rank
J. Langmajer
rank
J. Novotný
rank
O. Sedláček
rank
M. Michal
rank
T. Teichmann
rank
J. Blahák
rank
M. Veselý
rank
M. Mařík
rank
 

Svátek má

Dnes 10.06.2023 : Gita
Zítra 11.06.2023 : Bruno

Narozeniny má

1.6.2023: Martin Horčík 22 let
1.6.2023: Jaroslav Skoumal 38 let
6.6.2023: Pavel Šilhavý 50 let
14.6.2023: Matěj Urban 35 let
14.6.2023: Vladimír Beer 29 let

Tabulky

Starší žáci
Mladší žáci "A"
Mladší žáci "B"
Starší přípravka "A"  
Mladší přípravka
Liga gentlemanů

Anketa

Kde nás najdete

mapa

Reklama

Archiv

Vyhledat

Login