Sokol Dolní počernice, oddíl kopané

znak V Ráji 611
Dolní Počernice
190 12 Praha 9
telefon: 723 558 576
e-mail: dpkopana@volny.cz

let

Nadcházející zápas


Žádný plánovaný zápas

Poslední zápas

4. 6. 2022: 17:00
TJ Sokol Lysolaje, z.s. - Dolni Počernice
7:0 (5:0)
Černý víkend Počerek zakončený blamáží Céčka
Napsal: Síňa dne Pondělí, 19 Květen 2014 22:21   

Dol. Počernice "C"   -   FK Koloděje   1 - 6 (1-3)

více se o utkání dozvíte v celém článku

 

Naše utkání vystihují tři slova: DĚS,BÍDA A UTRPENÍ!

 

Na úvod bych se chtěl omluvit přihlížejícím divákům, kterých přišlo více než na naše „A“ mužstvo, za jejich ztracený čas. Myslím, že většina z nich se mohla jen ptát, co že to je vlastně za sport, co se před jejich zraky odehrává. Místo fotbalu (české kopané) jsme předváděli alibistický americký fotbal bez quarterbacka a jen nakopávali balóny dopředu. Můžu říct, že na horší utkání ze strany Počernic, si ani nevzpomínám. Měli bychom si hlavně uvědomit, že nejde uhrát dobrý výsledek, když nebudeme proměňovat šance jako měl FruFru a Kuba Gembi v 1. poločase. Těžko se teď ptát, proč situaci nevyřešili jako Mářa, který nezazmatkoval a dal jediný gól našeho týmu chytrým přehozením gólmana. Šance FruFrua, který z malého vápna přestřelí bránu a Gembiho, který sám před gólmanem ani nedokáže zakončit, jen ukazuje naši bezmoc v proměňování šancí a tým to pak stojí výsledek. Je důležité si uvědomit, že nedat 100% šanci znamená totéž, jako si dát vlastní gól.

 

Teď už ale k průběhu zápasu a gólovým trefám. Utkání jsme začali velmi dobře s míčem na našich kopačkách a dobrým kontrolováním hry. Z toho vyplynula Máři branka, která nás v 15. minutě poslala do vedení.                                                                       

Místo navýšení našeho vedení dvěmi 100% šancemi, jsme vedení nedokázali potvrdit a naše hra se rozpadla. Nejprve přišla nejhezčí akce celého zápasu, když si Koloděje z naší zálohy udělali kužele a zahráli si s ní bago. Následně na to přišla krásná přihrávka za obranu na rozběhnutého útočníka, který tváří v tvář prostřelil Čáryfuka.   

Druhý gól byl čistě Síňův, který s míčem couval a místo odkopu do autu, čekal na pohyb Mikyho, aby mu mohl přihrát. Ten ale zůstal stát za hráčem a Síňa svým odkopem trefil jen nohu kolodějského útočníka. Ten se dostal lacino k míči a přesnou nahrávkou na spoluhráče poslal Koloděje do vedení.                                              

Třetí gól byl chybou Síni, který si nechal protihráčem vypíchnout míč a Čáryfukovo ne moc šťastné vyběhnutí znamenalo navýšení skóre na 1:3.                                                                

V 2. poločase, kdy šel Mářa z útoku do zálohy, se naše hra ještě rapidně zhoršila. Jediné, na co jsme se zmohli, byli nakopávané míče někam do prázdna. Týmu prostě chyběli hráči, co v klidu podrží a rozehrají balón. To by taky někdo musel chtít hrát (nabízet se pro balón) a ne se na hřiště jít jen vyprdět! Jak je jinak možné, že Kudla několikrát krásně přenese balón na Síňu, který ale nemá s kým hrát, protože se všichni jen koukají, kde co lítá. Vždyť jediní, kdo se pořád nabízeli, byli dorostenci Lukáš s Destim. Jestli někdo hrát, tak to klidně může říct a jít si sednout do kantýny a pustit tak na hřiště hráče, kteří chtějí doopravdy hrát. Co si budeme nalhávat, když to nejde fotbalově, tak to musíme urvat alespoň bojovností, odjezdit to po zadku a ne tam stát jak kuželky a koukat jak soupeř běhá. Čtvrtý gól byl Mářův, kdy po přihrávce od Kudly namazal soupeři, který sám před Čaryfukem zachoval klid a uklidil míč k tyči. Pátý gól byl jak přes kopírák stejný, kdy Mářa hledal rozehrávkou Destiho, ale našel jen protihráče a nepopulární „bůr“ byl dokonán. Šestý gól bylo krásně zahrané divadlo, kdy si Koloděje vymodlili penaltu za to, že si útočník ukopl míč a naběhl do našeho stojícího obránce. Tím byl náš debakl dokonán.

 

Na závěr ke každému hráči napíši pár slov, čímž ve zkratce okomentuji jeho počínání v zápase. Snad si to alespoň někdo vezme k srdci a zamyslí se nad sebou. Jinak se může stát, že se to samé bude opakovat třeba už v neděli v Hrdlořezech a nebo pak v derby na Xaverově, které je bitvou o vládce Počerek!

 

Nízkou známkou hodnotím dnes jen Síňu a Mářu, kteří zavinili svými chybami góly v naší síti. Nechybovali jen oni dva, ale jejich chyby byly bohužel potrestány. Příští utkání budu špatnou známkou hodnotit i ty, kteří zazdí tutovku v jasné gólové situaci! Důvod je k tomu jasný. Není totiž dál možné, aby Čáryfuk viděl míč, jen když ho vytahuje ze sítě. Soupeř z každé větší šance dokáže dát gól (Štěrboholy 3 střely=3 góly, Záběhlice 2 střely= 1 gól a dnes Koloděje 8 střel= 6 gólů) a tak proč bychom to nemohli dokázat taky.

 

Čáryfuk: vůbec jsme mu to neulehčili a čelil tak střelám po nájezdech útočníků, kteří na něj chodili sami. Ke konci mu nadělala velké problémy i střela, která se víc podobala malé domů než střela, ale jeden odskok znamenal velké potíže a jen o centimetry minula bránu. Takže ani takovéhle malé domů nepodceňovat. Góly jeho nebyly, ale zase nevytasil nějaký zákrok, aby vychytal zaváhaní hráčů před sebou.

 

Kudla:  pochvala za to, že chtěl jako jeden z mála hrát fotbal a ne jen nakopávat balóny a nebál se centrem přetáhnout hru na druhou stranu. Ke konci už mu docházeli síly, a tak se i dlouhý nákop objevil, ale to už bylo v závěru utkání.

 

Miky: nejdůraznější hráč na hřišti, co hýřil bojovností a zápas odjezdil a nevynechal jediný souboj. Z jeho bojovnosti by si ostatní měli vzít příklad.

 

Síňa: stejně jako Kudla se snažil hrát fotbal a ne jen nakopávat balóny někam do prázdna. Ale byl to právě kdo po své hrubce pustil Koloděje zadarmo do vedení a při třetím gólu nedokázal zastavit rozběhlého útočníka a nechal ho zvýšit stav utkání.

 

Lukáš: odehrál jen první půli a rozhodně nezklamal. Nabízel se, chtěl hrát a velký příslib do budoucna.

 

Roman: jeho premiéra ve chlapech a proto nebudu moc hodnotit J

 

Mářa: dal krásný gól ale druhá půle v záloze byla katastrofa, i když ztráceli balóny i ostatní, tak zrovna po jeho ztrátách nastaly dva góly soupeře.

 

Kuba Gembi: ukázkově se vracel a pomáhal obraně, ale po získaní míče jakoby nechtěl hrát a jen koukal, co se bude dít. Zahozená tutovka mu asi taky moc nepřidala…

 

Tomáš Gembi: odehrál něco přes půli, ale svými kličkami do hráčů a zbytečnými útočnými fauly moc nezaujal

 

Honza: to samé co u RomanaJ

 

Pravítko: krásně vysunul Gembiho do samostatného úniku, dobře se vracel a pomáhal, spravně se projevil jako kapitán, kdy u rozhodčího bojoval za tým, ale dopředu jinak nic nevymyslel

 

Desti: v druhé půli náš nejlepší hráč na hřišti, co se neustále nabízel a chtěl hrát. Skvělý na míči a velký příslib do budoucna

 

FruFru: zahozená gólovka se musí dávat, ale to on ví sám. Jinak z mého pohledu nejlepší na hřišti, kde bojoval a chtěl hrát dopředu i dozadu.

 Dolní Počernice - FK Koloděje 1:6

Góly
15. min: Michael Mařík
Nejlepší hráč Počernic

Střídání
45. min: Lunick Destin Ondongo (rank) za Lukáš Pour
55. min: Jan Diviš (rank) za Tomáš Körbler
Karty

M. Zeman
rank
R. Zügler
rank
J. Langmajer
rank
F. Mikeš
rank
J. Synek
rank
T. Körbler
rank
L. Pour
rank
J. Blahák
rank
J. Körbler
rank
M. Mařík
rank
O. Sedláček
rank
 

Svátek má

Dnes 10.06.2023 : Gita
Zítra 11.06.2023 : Bruno

Narozeniny má

1.6.2023: Martin Horčík 22 let
1.6.2023: Jaroslav Skoumal 38 let
6.6.2023: Pavel Šilhavý 50 let
14.6.2023: Matěj Urban 35 let
14.6.2023: Vladimír Beer 29 let

Tabulky

Starší žáci
Mladší žáci "A"
Mladší žáci "B"
Starší přípravka "A"  
Mladší přípravka
Liga gentlemanů

Anketa

Kde nás najdete

mapa

Reklama

Archiv

Vyhledat

Login